15.3 C
Edirne
12:34 - 3 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

16 ton konsantre yüzey dezenfektanı kullanıldı

Edirne Belediyesi, COVİD-19 salgınına karşı başlattığı çalışmalarda bugüne kadar 16 ton konsantre yüzey dezenfektanı, 5 ton el dezenfektanı kullanılırken, 100 bin maske ve eldivende tüm kamu personelin kullanımına sunuldu. Belediye ayrıca 50 bin adet broşür, 10 bin adet afiş ve 25 tane de billboard ile halkı alacakları tedbirler konusunda bilgilendirdi.

Edirne Belediyesi,  8 Mart tarihinde başlattığı dezenfekte çalışmalarına Edirne’nin her bir noktasında 7/24 devam ediyor.  216 personel 56 araçla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Edirne Belediyesi toplu ulaşım araçlarından, fırınlara; sağlık ocaklarından, marketlere; minibüs duraklarından cadde ve sokaklara kadar birçok noktayı dezenfekte etmeye; Edirne Halkının bu salgından en az şekilde etkilenmesi için çaba göstermeye devam ediyor.

Önlemlerini Türkiye’de Koronavirüsü görülmeden çok önce alan Edirne Belediyesi 8 Mart tarihinden bu yana 16 ton konsantre yüzey dezenfektanı, 5 ton el dezenfektanı kullanılırken, 100 bin maske ve eldivende personelin kullanımına sunuldu. Belediye ayrıca 50 bin adet broşür, 10 bin adet afiş ve 25 tane de billboard ile halkı alacakları tedbirler konusunda bilgilendirdi.

Çalışmaların 24 mahallede devam edeceğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevgili Edirneliler, Değerli Hemşehrilerim. Edirne Belediyesi olarak bizler sizlerin sağlığı için dışarıdayız. Lütfen sizlerde bizim için evinizde kalın. Tek temennimiz COVİD-19 salgınından mümkün olduğunca az zarar görmek. Bu nedenle ekiplerim dezenfekte çalışmalarını 7/24 esası ile sürdürüyor.  Sizde kendi sağlığınız ve toplumun sağlığı için lütfen evinizde kalın ve kişisel hijyeninize özen gösterin” dedi.

Haber Merkezi

 

Diğer Haberler

Anaokulları öğrencileri ile buluştu

Mutlu Akbaşak

Sağanak yağış etkili oldu

Mutlu Akbaşak

Saraçlar Caddesini arılar bastı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla