2.5 yılda 230 metruk ev yıkıldı

02.07.2021 13:49

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, göreve gelmesinin ardından 2.5 yılda 230. Metruk ev yıkımını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

2.5 yılda 230 metruk ev yıkıldı

Keşan Belediyesi tarafından  Yukarı Zaferiye Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan metruk ev yıkımı gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, göreve gelmesinin ardından 2.5 yılda 230. Metruk ev yıkımını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Metruk ev yıkım çalışmalarını Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ziyaret etti.

 “Keşan’daki metruk evler konusunda göstermiş olduğumuz çabamız hızlı bir ilerleme kat etti”

Yıkım çalışmaları sırasında söz alan Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, “En büyük derdimiz olan Keşan’daki metruk evler konusunda göstermiş olduğumuz çabamız hızlı bir ilerleme kat etti. Şehrimize dışarıdan gelen insanların da barınma noktası haline gelen metruk ev problemine son vermek için Kaymakamlık ve Belediyemiz ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Uzun senelerdir büyük sorun teşkil eden bu metruk evlerin yıkılması konusunda desteklerini esirgemeyen Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

  Ayda yaklaşık 10 ev yıkarak bugün 230. Metruk evin yıkımını gerçekleştiriyoruz

Cumhuriyet Caddesi üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar esnasında Başkan Helvacıoğlu, Keşan’da metruk ev sorununun tarih olduğunun altını çizdiği açıklamasında şunları söyledi: “İlçemizde metruk ev sorununun had safhada yaşandığı bu dönemlerde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ayda yaklaşık 10 ev yıkarak bugün 230. Metruk evin yıkımını gerçekleştiriyoruz.”

 “Keşan’ın çok yol kat ettiğinden vatandaşlarımızın şüphesi olmasın”

Açıklamasının devamında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “Keşan Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi iş birliğinde Mahalle Muhtarlarımızın da tespitleriyle Keşan’ımızı daha huzurlu bir yer haline getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Metruk evlerin bulunduğu alanlar ne yazık ki suç intikal eden kişilerin uğrak noktaları haline geliyor. Düzensiz kullanımlar, uyuşturucu ve suç teşkil eden diğer olayların yaşanması dolayısıyla o mahalleli de huzursuz oluyor. Bu konuda Keşan’ın çok yol kat ettiğinden vatandaşlarımızın şüphesi olmasın. Bu noktada emeği geçen başta Keşan Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve mahalle muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler