2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı

14.09.2020 15:17

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı

Yunanistan’da 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bugün başladı.

Dünyayı ve ülkemiz Yunanistan’ı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde başlayan yeni eğitim yılının ilk gününde öğrencilerin okullarda kalma süresi kısa oldu.

Ülke genelinde yaşanan yeni eğitim yılı heyecanı Batı Trakya’da da yaşandı. Bir yandan aileler evlatlarını okula göndermenin diğer taraftan ise öğrenciler pandemi nedeniyle uzun süren gerçirdikleri tatilin ardından öğretmen ve sınıf arkadaşlarını görmenin onlarla buluşmanın heyecanını yaşadı.

İlkokullaın genelinde öğrenciler bir saat okulda kalırken, Kovid-19 tedbirleri kapsamında veliler okul bahçelerine alınmadılar. Öğretmenler ve öğrenciler okulda kaldıkları sürede maske kullandılar.

Orta ve liselerde de öğrenciler yeni eğitim yılının ilk gününü erken tamamladılar.

Yeni eğitim yılı heyecanının yaşandığı okullardan biri de Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’ydi. Öğrenciler sabah 08.00’dan itibaren okula gelmeye başladılar.

Uzun süreden beri birbirini göremeyen öğrenciler okul bahçesinde hasret giderdiler.

Celal Bayar Azınlık Ortaokulu Müdürü Tunalp Mehmet ve diğer öğretmenlerin de hazır bulduğu yeni eğitim yılının ilk günde okul bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler sosyal mesafe kurallarına uyarak mesafeli olarak sıraya girdiler.

Okulun içine giren öğrenciler kitaplarını aldılar daha sonra okuldan ayrıldılar.

(http://milletgazetesi.gr)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler