6.1 C
Edirne
13:05 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

6. İnşaat Mühendisleri Günleri etkinliği düzenlendi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, İnşaat Mühendisleri Topluluğu tarafından 6. İnşaat Mühendisleri Günleri etkinliği düzenlendi.

Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, yapı, inşaat sektörü ve inşaat mühendisliğinin ne durumda olduğu konuşuldu.

Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin coğrafi olarak sanayi bölgesi içerisinde olmasından dolayı buna benzer etkinliklere sıklıkla ev sahipliği yaptıklarını, kendilerinin ve öğrencilerinin de inşaat sektörüyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Fakülte olarak Sektör Tümleşik Eğitim Sistemi’ne geçtiklerini ifade eden Tecer, ”Okulumuz çok kritik bir bölgede. Bölgemiz, tamamıyla sanayi alanı. Bundan dolayı öğrencilerimiz çok şanslı. Biz, fakülte olarak geçtiğimiz yıllarda Sektör Tümleşik eğitim Sisitemi’ne geçtik. Bu sistemde öğrencilerimiz haftanın bazı günleri, okulda ders işlerken, bazı günlerinde de sanayi bölgesindeki protokolümüz olan işletmede uygulamalı olarak eğitim alıyor. Bu sayede hem öğrencimiz pratik bilgiye sahip oluyor hem de okulu bitince istihdam edilmesi daha kolay hale geliyor” dedi.

Çorlu Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisleri Topluluğu Başkanı İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi İlhan Aydemir ise, fakülteden mezun olan bir inşaat mühendisini neler beklediğine dair bilgi edinmesi adına bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Yapılan etkinliğe fakülte idarecileri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

(AA)

Diğer Haberler

Keşan’da yerleşim yerleri arası toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu

Son Haber

Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı

Son Haber

Tekirdağ Şehir Hastanesi bağlantı yollarının yapımına başlandı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla