19.4 C
Edirne
13:10 - 3 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Abu Dabi Veliaht Prensi, Şumnu yakınlarına hipodrom inşa edecek

Başbakan Boyko Borisov, Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Silahlı Kuvvetleri Başkomutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile telefon görüşmesi yaptı.

Borisov ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayid Al Nahyan, Şumnu yakınlarında bir hipodrom inşaatına yatırım yapma konusunda anlaştılar.

Ayın başında Başbakan, yerel yönetimlerin temsilcileri ve at yarışı severlerin yeni bir spor tesisi kurulması konusunu gündeme getirdikleri Pristoye (Yusufhanlar) köyünde bir at yarışı gösterilerine katıldı. Borisov, at yarışları için ulusal bir yarış pisti yapmayı taahhüt etti ve proje yakın zamanda uygulanacaktır.

İkili, görüşmede COVID-19 (koronavirüs) salgınını ve alınan önlemleri ele aldı. Görüşmenin odak noktası koronavirüs için tanı ve tedavi yöntemleri idi.Borisov, Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan’ı hükümetin ve sanayi sektörünün koronavirüs salgını bağlamında Bulgar ekonomisini yeniden organize etme eylemleri hakkında bilgilendirdi.

Başbakan, Bulgaristan’da tekstil endüstrisinin sağlık personelinin ihtiyaçları ve koronavirüsle mücadelede ön saflarda yer alan tüm çalışanlar için haftalardır koruyucu giysiler, kasklar ve gözlükler ürettiğini söyledi.

Görüşmede ele alınan başka bir konu tüketime arz edilen gıda maddelerinin güvenliği ve bu güvenliğini sağlamak için alınması gereken önlemler oldu.

(http://kircaalihaber.com/)

 

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla