Acı biberi ye, ağırlığınca ayçiçek yağı kazan

11.05.2022 15:09

Edirne Belediyesi, Türkiye’nin en lezzetli, en eğlenceli festivallerinden biri olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali kapsamında düzenlenecek, “Acı Biber Yeme Yarışması”nın kazananına bu yıl ağırlığınca Ayçiçek yağını ödül olarak verme kararı aldı

Acı biberi ye, ağırlığınca ayçiçek yağı kazan

Edirne Belediyesi, Türkiye’nin en lezzetli, en eğlenceli festivallerinden biri olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali kapsamında düzenlenecek, “Acı Biber Yeme Yarışması”nın kazananına bu yıl ağırlığınca Ayçiçek yağını ödül olarak verme kararı aldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her yıl yarışma birincisinin altınla ödüllendirildiğini, ancak bu yıl aile bütçesine katkı amacıyla ödülü Ayçiçek yağı olarak belirlediklerini belirterek, “Malum Ayçiçek yağı fiyatları çok arttı. Biz de bu senenin en çok acı biber yiyen yarışmacısını kendi ağırlığınca Ayçiçek yağı ile ödüllendireceğiz” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, 2022 Edirne Yılı’nda “Edirne’ye gel, ciğerimi ye” temasıyla 13-14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, her yıl olduğu gibi bu yol da renkli görüntülerin sahibi olacak.

Türkiye’nin en “acı” yarışması da bu festival kapsamında düzenlenecek. 15 Mayıs Pazar günü saat  18.00’de Saraçlar Caddesi’nde düzenlenecek olan, “Acı Biber Yeme Yarışması” nda Karaağaç’ta yetişen ve tava ciğerin olmazsa olmazı Karaağaç Acı Biberi’ni en çok yiyen bir kişi ağırlığınca Ayçiçek yağının sahibi olacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her yıl yarışma birincisinin altınla ödüllendirildiğini, ancak bu yıl aile bütçesine katkı amacıyla ödülü Ayçiçek yağı olarak belirlediklerini belirterek, “Malum Ayçiçek yağı fiyatları çok arttı. Biz de bu senenin en çok acı biber yiyen yarışmacısını kendi ağırlığınca Ayçiçek yağı ile ödüllendireceğiz. Amacımız şu anda çok pahalı olan Ayçiçek yağı ile yarışma birincisinin ailesine katkı yapmak. Çekişmeli bir yarışma olacağına inanıyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler