ADD’den 29 Ekim manifestosu

30.10.2020 10:22

ADD’den 29 Ekim manifestosu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’inci yılı nedeniyle bir manifesto yayımladı. Yayınlanan 8 maddelik manifestoda ADD’nin ‘kırmızı çizgileri’ açıklandı.

ADD Genel Merkezi’nin Cumhuriyetimizin 97’inci yılı nedeniyle hazırladığı 8 maddelik manifesto 81 ilde aynı anda ADD Şubeleri tarafından basın açıklamasıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

ADD Edirne Şubesi Başkanı Celil Özcan, düzenlediği basın toplantısında 8 maddelik manifestoyu açıkladı.

Ekonomi, eğitim, hukuk, sağlık, doğa ve sistem tartışmalarına da yer verilen manifestonun girişinde “Emperyalizme diz çöktürerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü kutlu olsun… 97. yıla ne yazık ki buruk ve sıkıntılı giriyoruz…” ifadeleri kullanan Özcan, “Dönüştürülen, başkalaştırılan, milli iradeden ve anlayıştan kopartılan, “şahsım yönetimine” evrilen, saray iradesine demirlenen Cumhuriyeti; Atatürk Devrimi esaslarıyla yeniden inşa etmek temel görevimiz ve önceliğimizdir. Ancak bu şekilde Cumhuriyet idaresi, gerçek kimliğine kavuşmuş olacaktır. Bu hasret, milletimizin ortak talebidir. Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmek hedefine, tüm üyeleriyle birlikte, dinlenmeden yürümeye karar vermiştir” dedi.

Özcan tarafından açıklanan 8 maddelik manifestonun başlıkları ise şöyle;

1.Parlamenter Demokratik Sisteme Geçiş Zorunludur, 2. Laiklik Milli Egemenliğin Ve Milletimizin Güvencesidir, 3.Hukukun Üstünlüğü Ve Yargı Bağımsızlığı Atatürkçü Düşünce’nin Kırmızı Çizgisidir, 5.Ulusal, Laik, Bilimsel, Eşit Ve Karma Eğitim Vazgeçilmezimizdir, 6. Cumhuriyetimizin Özü Demokrasidir, Demokrasimizin Temeli De Cumhuriyettir, 7. Sağlıkta Dönüşüm, Sağlık Sistemimizi İflas Ettirmiştir, 8.Doğaya İhanet Vatana İhanettir”

MİLLETİMİZE ÇAĞRIMIZDIR!

Çocuklarımıza, Cumhuriyet kazanımlarının yeniden hayata geçirildiği demokratik, laik, sosyal, hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına dayanan tam bağımsız bir Türkiye bırakmak zorundayız… Bu Hedef Bizim! Gençlerimizin; dünüyle, bugünüyle gurur duyacakları, geleceğe umutla bakacakları, yurttaşı olmaktan onur duyacakları yeniden, “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diye özgüvenle haykıracakları bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmalıyız… bu davet bizim!

2023, Atatürk Cumhuriyetinin yeniden doğuş tarihidir… Bu Hasret Bizim! Atatürkçü Düşünce Derneği, tüm yurttaşlarımızı, pandemi koşullarına uyarak ve gerekli önlemleri alarak 29 Ekim 2020 Perşembe günü, gün boyunca Atatürk Anıtları’nı çiçek bahçesine dönüştürmeye çağırmaktadır. Milli Bayramlarımızı kutlamaya hiçbir kuvvet, hiçbir gerekçe, hiçbir durum engel olamayacaktır…  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Yaşasın Atatürk Cumhuriyeti! Yaşasın Türk Milleti!”

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler