Ağa Selim rekor tazeledi! Ağalık koçuna 4 milyon 22 bin lira

03.07.2022 16:05

Bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık koçu satış ihalesinde 3 altın kemerli ağa Seyfettin Selim, 4 milyon 22 bin liraya ağalık koçunu alarak gelecek yıl Cumhuriyet’in 100'üncü yılında yapılacak olan 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağası oldu.

Ağa Selim rekor tazeledi! Ağalık koçuna 4 milyon 22 bin lira

Bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık koçu satış ihalesinde 3 altın kemerli ağa Seyfettin Selim, 4 milyon 22 bin liraya ağalık koçunu alarak gelecek yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılında yapılacak olan 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası oldu.

662’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası’nın belirlenmesi için Sarayiçi Er Meydanı’nda Belediye Encümeni huzurunda ağalık koçu ihalesi gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıllarda birçok kişinin katıldığı ağalık ihalesine bu yıl Kırkpınar 13’üncü kez ağalık yapan Seyfettin Selim ile Turizm İşletmecisi İlhan Tüdeş katıldı.

İHALE 2 MİLYON 22 BİN LİRADAN AÇILDI

Ağalık ihalesinin açılışını yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar’ın 661 yıldır devam ettiğini belirterek, “Önümüzdeki yıl yani 2022 yılında 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağasını belirlemek için buradayız. Öncelikle Kırkpınar’ın Edirne’mize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Düzenlenecek olan 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ayrı bir özelliği de var. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı bu açıdan çok önemli. İhaleyi 2 milyon 22 bin liradan açıyorum” dedi.

AĞALIK KOÇUNA 4 MİLYON 22 BİN LİRA

Ardından Kırkpınar’da 13’üncü kez ağalık yapan üç altın kemerli Kırkpınar ağası Seyfettin Selim, 4 milyon 22 bin lira vererek ağalık koçunu satın aldı ve 2022 yılında yapılacak olan 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ağası oldu. Ağa Selim böylelikle 14’üncü kez Kırkpınar ağalını alarak yeni bir rekora imza attı.

“CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILINDA AĞALIK YAPMANIN ONURURU YAŞAYACAĞIM”

Ağa Selim, ihalenin ardından yaptığı konuşmada, Kırkpınar ağalığını severek, isteyerek yapmak isteyen ağa adayı çıkana kadar ağa olmaya devam edeceğini belirterek, “Peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, 662’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ağalık yapmanın onurunu yaşayacağım. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

Ağa Selim daha sonra Sarayiçi Er Meydanı’nda Kırkpınar davul zurna ekibi eşliğinde tribünleri selamladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler