6.7 C
Edirne
02:38 - 5 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

AK Parti’den Yunan vekile ‘bayrak’ tepkisi

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk Bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a tepki gösterdi. Başkan İba, “Bu küstah şahsiyete ve onun düşüncesindekilere atalarımız yıllar önce gereken dersi vermişti” dedi.

Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda AP Yunan milletvekili Ioannis Lagos konuşmasının ardından Türk bayrağını yırtmıştı. Söz konusu faşist eyleme ise tepkiler çığ büyüyor. Küstah vekile AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’da yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi.

Türk Bayrağına yapılan küstah saldırıyı kınadığını ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı İba, “Bu küstah şahsiyete ve onun düşüncesindekilere atalarımız yıllar önce gereken dersi vermişti. Rengini şehit kanlarından alan Türk bayrağımıza yapılan her saldırıya gereken ceza neyse tarih boyunca verilmiştir. Bu çirkin eylem hem ırkçılıktır, hem de demokrasi değerleriyle örtüşmemektedir. Ancak ben eminim ki bu davranış Yunan halkını da üzmüştür. Çünkü bizim için komşuluk değerleri çok önemlidir.  Provokatif eylem nedeniyle AP’nin bu şahsiyete gereken cezayı vermesini bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Keşan’da dezenfektan üretimi için saf su hazırlanıyor

Son Haber

Maaşını, kaymakam evine giderek teslim etti

Son Haber

Zehir tacirlerine operasyon

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla