Altın fiyatları zirvede

30.01.2020 10:09

Altın fiyatları zirvede

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, 20 günlük süreçte gram altın fiyatlarının 270 liradan 300 liraya yükseldiğini belirterek, gram altın fiyatlarının yıl sonuna doğru 350 liraları görebileceğini, yaz döneminde düğün yapacak olanların şimdiden altın almanın daha mantıklı olduğunu söyledi.

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, altın fiyatlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Libya tezkeresinden sonra altının tavan yapmasının normal olduğunu söyleyen Kalkan, altının her zaman dünyada ki bir olaya endeksli olduğunu ve her an yükseliş yapabileceğini dile getirdi. Başkan Kalkan, Haziran ayında ki düğünler için ise şimdiden altın almanın daha mantıklı olduğunun altını çizdi.

“LİBYA OLAYINDA ALTIN 270 LİRADAN 300 LİRAYA GEÇTİ”

Kalkan, “Altın her zaman söylediğim gibi ürkek bir madendir. Yani kaosu, kargaşayı, kavgayı hiç sevmez hemen altına yansır. Bu durum dünyanın neresinde olursa olsun altına etki eder. Biliyorsunuz bulunduğumuz coğrafyada bir körfez olayı, Ortadoğu olayı var. Burada sular bir türlü durulmuyor. Anlaşmalar ihlal ediliyor. Derken bir taraftan patlak veriyor. Bunun yanı sıra birde Libya olayı çıkınca fiyat birden 270-280 liradan 300 lirayı geçti. Şu an da 300 lirayı geçmiş vaziyette bu daha da ilerleyecek. Değişmeyen bir kaide zaten altın sürekli yükselişe doğru ilerler. Ne kadar ilerleyecek diye sorarsanız? Ucu açık şurası sondur deme şansım hiç yok. Çünkü yıllardan beri hep böyle olmuştur. Hep ileri gitmiştir. Şu anda da dünya da kaos ve anlaşmazlık var. Dolayısıyla direk olarak altına yansıyor. Şu an ihtiyacı olan bozduruyor. İhtiyacı olan da yatırım amaçlı değil. Takı olarak ufak tefek şeyler alıyor. Ama şu an da ne alan ne bozduran var” dedi.

“HAZİRAN AYINDA BAŞLAYACAK DÜĞÜNLER İÇİN ŞİMDİDEN ALTIN ALMAK MANTIKLI”

Altının sene sonunda doğru daha da yükseleceğini kaydeden Kalkan, “Fiyatlar uygun haziran ayına doğru düğünler artacak fiyatlar daha da artacak. Düğüne gideceklerin şu andan alması daha mantıklı olur. Aşağı yukarı 20 günde 270-280 liradan 300 liralara çıktı. Daha da artacak gibi görünüyor. O yüzden yakınlarının düğününe gidecekler için şimdi uygunken almaları daha makul olacaktır. 2020 yılının sonuna doğru gram altının fiyatının 350 lira civarında olacağını düşünüyorum” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler