8.9 C
Edirne
05:47 - 13 Aralık 2019
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Arıların bal mesaisi başladı

Edirne’de yoğun olarak ekimi yapılan ve doğanın ‘sarı gelin’i diye de adlandırılan ayçiçeklerinin çiçek açması ile birlikte arılarda yoğun bal mesaisine başladı. Polen zengini ayçiçeği bitkisinin üzerindeki polenleri toplayarak sandıklarına götüren arıların mesaisi ise günün ilk ışıkları ile birlikte başlıyor.

Dünyanın en maharetli sanatkarları olarak bilinen arılar, Edirne’de yüzlerce dekar arazide ekimi yapılan ayçiçek tarlalarında bal mesaisine başladı. Ayçiçek tarlalarının çiçek açması ile birlikte polen toplamak için çiçekler arasında mekik dokuyan arıların mesaisi, sabahın ilk ışıkları ile birlikte başlıyor.

GEZGİN ARICILAR AYÇİÇEK TARLALARINA KONUŞLANDILAR

Ayrıca, ayçiçek tarlalarının çiçek açması ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanından Edirne’ye gelen gezginci arıcılar da , polen bakımından zengin olan ayçiçek tarlalarının yanı başına konuşlandı. Ayçiçek hasadının yapılmasının arından gezgin arıcılar bu kez bal hasadını beklemeye başlayacaklar.

FOTOĞRAFÇILARIN VAZGEÇİLMEZİ

Öte yandan Edirne ovalarını göz alıcı rengi ile süsleyerek eşsiz görsel tablolara dönüştüren ayçiçeği, fotoğraf tutkunlarının da vazgeçilmez görsel malzemesi. Ayçiçek tarlalarında gezen onlarca fotoğrafçı ‘sarının cazibesi’ne odaklanarak en güzel fotoğraf karesini yakalamak için saatlerce ayçiçek tarlalarında vakit geçiriyor.

 

Hülya Karakuş

Diğer Haberler

Büro Memur-Sen’in ilk üyelerine teşekkür belgesi

Son Haber

Tüm Yerel Sen’de Genel Kurul heyecanı

Son Haber

Metruk evler tedirgin ediyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla