Arnavutluk’ta Rama ve Meta Arasında Seçim Gerilimi

23.02.2021 12:34

25 Nisan’da parlamento seçimlerinin gerçekleştirileceği Arnavutluk’ta seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı İlir Meta ve Başbakan Edi Rama arasında gerginlik tırmanıyor.

Arnavutluk’ta Rama ve Meta Arasında Seçim Gerilimi

Zambak.ba’da yer alan habere göre; Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta, 25 Nisan’da oy kullanacak vatandaşların özgürlük ve onurları için oy kullanacaklarını ve bu şekilde “uzun bir süredir Arnavutları kandıran oligarşiyi” alt edeceklerini söyledi. Albanian Daily News’ün haberine göre bugün yaptığı açıklamada Meta, “25 Nisan 2021’de demokrasi oligarşiye, vatandaşlık aptallığa galip gelecek. Cumhurbaşkanı’nın bu ülkedeki her vatandaş gibi tek bir oyu var ve onu Anayasa’yı, kanunları ve insan haklarını ihlal eden, ülkenin Avrupalı geleceğini rehin alan oligarşi aleyhinde kullanacak” diye konuştu.

Rama: Cumhurbaşkanı, Makamını Temsil Etmiyor

Cumhurbaşkanı Meta’nın açıklamalarına cevap veren Başbakan Edi Rama, Cumhurbaşkanı Meta’nın eşi tarafından yönetilen partinin seçim kampanyalarına katıldığını söyledi. Rama, “Bence İlir Meta’nın kanunsuz faaliyetlerinin yoruma ihtiyacı yok. Bunları herkes görüyor” dedi. Rama, Cumhurbaşkanı Meta’yı sokak ağzıyla konuşmakla itham etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler