Aşı Olanlara Ülkeye Giriş İzni

03.04.2021 13:39

Koronavirüs salgınında üçüncü dalgayla karşı karşıya kalan Hırvatistan, 1 Nisan itibarıyla birçok yeni tedbiri yürürlüğe soktu.

Aşı Olanlara Ülkeye Giriş İzni

zambak.ba’da yer alan habere göre; Hırvatistan hükûmeti tarafından artan vaka sayılarına karşı Çarşamba günü açıklanan yeni önlemler arasında açık havada da maske taşıma zorunluluğu, bar ve restoranların akşam 8:00 itibarıyla kapanması, saat 22:00 ve 6:00 arasında alkol satış yasağı ve tüm spor etkinliklerinin seyircisiz yapılması gibi kararlar yer alıyor.

Yeni tedbirler arasında son altı ay içerisinde koronavirüs geçirip iyileşen veya koronavirüs aşısı yaptıranların ülkeye girişlerine PCR testi aranmaksızın izin verilmesi de yer alıyor. 15 Nisan’a kadar geçerli olacak yeni düzenlemeler çerçevesinde Hırvatistan’da girmek isteyenlerin negatif antijen testi veya geçtiğimiz altı ay içerisinde koronavirüs geçirdiklerine veya aşı olduklarına ilişkin belge sunmaları gerekiyor.

Hırvatistan İçişleri Bakanı Davor Bojinoviç, vaka artışlarının salgının üçüncü dalgasını temsil ettiğini ve Avrupa’nın tümü için hoş olmayan trendler söz konusu olduğunu söyledi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler