Askeri yasak bölgede icra edilen atışlarla ilgili uyardı

27.12.2020 13:27

"Patlamayan mühimmatların arama ve imha işlemi tarafımızca yapılmasına rağmen atış alanı civarında mermi, şarapnel parçaları ile her türlü mühimmat, metal artıkların bulunması halinde dokunulmaması, yerinin değiştirilmemesi, taşınmaması önemle rica olunur"

Askeri yasak bölgede icra edilen atışlarla ilgili uyardı

Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, askeri yasak bölgede icra edilen atışlar nedeniyle atış alanı dışına düşme ihtimali bulunan mühimmatların bulunması halinde dokunulmaması, taşınmaması, yer değiştirilmemesi yönünde vatandaşları uyardı.

Valilik aracılığıyla 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından yapılan açıklamada, Şeytandere mevkisindeki askeri yasak bölgede çok maksatlı atış alanında atış faaliyetleri icra edildiği belirtildi. Atışlarda patlayıcı mühimmat da kullanıldığı, durumun can ve mal emniyeti bakımından tehlike arz etttiği ifade edildi.

Atış alanına vatandaşların, araç ve hayvanların girmemesi gerektiği bildirilen açıklamada “Patlamayan mühimmatların arama ve imha işlemi tarafımızca yapılmasına rağmen atış alanı civarında mermi, şarapnel parçaları ile her türlü mühimmat, metal artıkların bulunması halinde dokunulmaması, yerinin değiştirilmemesi, taşınmaması önemle rica olunur” denildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler