1.1 C
Edirne
08:20 - 4 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Atık su bedeli cep yakıyor!

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz belediyenin işyerlerinde suya yaptığı zamla ilgili olarak Başkan Gürkan ile görüşeceğini belirterek, “Atık su bedelinde ciddi bir artış var” dedi.

Edirne Belediyesi tarafından özellikle işyerlerinde kullanılan suya yönelik yapılan zam esnafın canını sıkmaya devam ediyor. Son olarak Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz de konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Cingöz faturaları incelediğinde özellikle atık su bedelinde ciddi bir artışın göze battığına dikkat çekti.

“BAŞKAN; ‘SUYA YÜZDE 20 ZAM YAPTIM’ DEDİ”

Önceki gün bir programda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la karşılaştığını ve konuyu kendisine açtığını anlatan Başkan Cingöz, “Bir toplantıda, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile görüştüm. Başkan bana; “Ben suya yüzde 20 zam yaptım” dedi. Ben fatura bedellerini incelediğimde de suya gelen zammın yüzde 20 oranında olduğu görülüyor. Lakin atık su bedelin de ciddi bir artış var. Vatandaşlarımız ve esnaflarımız su faturalarının detaylarına dikkat etmiyorlar. Dikkat ettikleri zaman suya bir zam yapılacağını fark edecekler ama esas atık su bedelinde ciddi bir artış var. O nedenle Başkan Gürkan ile görüşmelerimiz devam edecek. Görüşmelerimizden sonra bilgi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Polis Saraçlar Caddesi’nde ateş ölçtü

Son Haber

16 ton konsantre yüzey dezenfektanı kullanıldı

Son Haber

Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla