Aylar sonra gelen yağmur mutlu etti

08.10.2020 05:09

Edirne’de yaklaşık 6 ay aradan sonra gelen sağanak yağmur, sıcak havalardan bunalan vatandaşın yüzünü güldürdü. Ekim yapmak için yağmur bekleyen üretici ise tabiri caizse bu gece mutlu uyudu.

Aylar sonra gelen yağmur mutlu etti

 

Edirne’de yaklaşık 6 aydır sıcak giden havalar vatandaşı adete canından bezdirmiş, yağmurlu ve soğuk hava büyük bir özlem oluşturmuştu. Uzun süren bekleyişin ardından bu gece saat 01:00’da başlayıp yaklaşık 04:00’a kadar devam eden gök gürültülü sağanak yağış vatandaşın yüzünü güldürdü. Etkili olan sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda kısa sürede  su birikintileri oluştu.

ÇİFTÇİLER İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR

Trakya’da geçen sene de beklenilen yağışın alınamaması bu senenin de kurak geçmesi nedeniyle gelecek sene için ekim yapmak isteyen üretici yağmur yağışını beklemekteydi. Bu sebeple etkili olan sağanak yağış özellikle üretici içinde başka bir anlama gelmekte, kuraklık sebebiyle sertleşen tarlasını ekemeyen üreteci, hafta sonuna kadar sürmesi beklenen sağanak yağışın başlamasıyla aylar sonra derin bir nefes aldı. Aylarca süren kuraklık nedeniyle su seviyesi oldukça düşen Tunca Nehri’nin de debisi tekrar yükselişe geçti.

YAĞMUR DEĞİL MUTLULUK YAĞDI

Edirne’ye aylar sonra yağan sağanak yağmur dolayısıyla çok mutlu olduğunu anlatan Türkay Aksoy, “Aylar sonra Edirne’ye yağmur yağdı, çok mutluyum. Önceki aylarda çok hafif yağmıştı ancak hiç tesiri olmadı desem yeridir, ama bu gece gerçekten çok fazla yağdı, çok mutluyum. Sıcaklardan çok bunalmıştım şimdi o bunaltıcı sıcak havalara inat kendimi bu serin havada yağmurun altına bırakıyorum, çok mutluyum. Yağmur değil mutluluk yağdı. ” şeklinde konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler