Bakkallar Odası’nda Yaşagör ile devam

19.02.2022 18:49

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası 15. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut başkan Süleyman Yaşagör ve Fırat Nekes’in yarıştığı seçimin galibi Yaşagör oldu.

Bakkallar Odası’nda Yaşagör ile devam

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası 15. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut başkan Süleyman Yaşagör ve Fırat Nekes’in yarıştığı seçimin galibi Yaşagör oldu.

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri odası 15.Olağan Genel Kurulu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Beyaz liste ile Süleyman Yaşagör, kırmızı listeyle Fırat Nekes’in aday olduğu Genel Kurul, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Kurulu’na ise Mehmet Ali Bapbacı, Katip Üyeliğine Hasan Boz, İbrahim Demirbaş, Erdal Tan, Nuri Terzi seçildi. Genel Kurulda denetim ve faaliyet raporlarının sunulması ve oylanması sonrası mesleğinde 25 yılını dolduran bakkallara plaketler takdim edildi.

“YÖNETİM ŞEKLİMİZ BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ”

Genel kurulda konuşan Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkan adayı Fırat Nekes, pandeminin maddi ve manevi olarak her bireyi sarstığını belirterek, “Fakat bu süreci en zor atlatanlardanın başında biz esnaflar olduk. Yapılan zamlar, kurumsal rekabetler en çok bizlerin belini büktü. Belki de en çok birbirimize sarılma zamanı şimdi. Yaralarınızı hep birlikte sarma vakti. Bizde sizden birileri olarak bu zorlu süreçte elimizi taşın altında koyduk. mücadele azmi ile yapmak istediğimiz çok şey var. Bunların bir kaçını belirtmek isterim. Elektrikteki artış göz önüne alınarak özellikle soğutucusu olan firmalardan gerekli indirimler talep edilecek. Alkol satış fiyatlarındaki değişiklikleri tamamen sıfıra indiremesek de fiyat politikasını olabildiğince sabitlemeyi hedefliyoruz. Şeffaf yönetim anlayışıyla gelir gider tablomuzu belirli periyodlar ile üyelerimize dijital ortamda gönderilecek. Yönetim şeklimiz ben değil biz olacağız. Hiçbir üyemiz kötü süreçte yalnız bırakılmayacak. Kararları olabildiğince ortak almaya gayret edeceğiz. Kıymetli Süleyman Abim ve ekibine de başarılar diliyorum” dedi.

“BAKKAL ESNAFI İÇİN ENERJİ FİYATLARINDA YÜZDE 13 İNDİRİM GÜNDEMDE”

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Esnaf Odası mevcut başkanı ve adayı Başkanı Süleyman Yaşagör de 2019, 2022 ve 2021 yıllarının zor geçtiğini ancak 2022 yılının daha da zor geçeceğini belirterek, “Küçük esnaflar olarak çok daha zor bir dönem bizi bekliyor. Çok dikkatli olmalıyız. Fiyatları çok iyi takip edip güncellemeli ve işlerimizi korumaya çalışmalıyız. Pandemi süresinde birçok esnaf dükkanlarını kapattı bazı meslek gruplarında. Bizler kısıtlı olsak da çalışmalarımızı sürdürebildik. Bir dondurma firmanın enerji konusunda bir çalışması var. Yüzde 16’ya varan enerji indirimleri söz konusu. TREPAŞ’tan görüşmelerimizde yüzde 13’lük bir iskonto anlaşmamız gündeme geldi. Fakat bugünlerde enerji fiyatlarında hükümet tarafından belli indirim beklendiği için bu da bekletilmekte. Zincir marketlerin sigara, ekmek, beyaz eşya, züccaciye satmaları konusu TBMM’de halen görüşülmekte olup bunun kanunlaşması ile devreye girdikten sonra bir nebze küçük esnafımız nefes alacaktır diye bekliyoruz. Kesinlikle siyasilerle bu konuları görüşüp takip ediyoruz, gündemde olmasını sağlıyoruz. TBMM’den çıkacak kanunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Herhangi bir üyemizin cezai işleme maruz kalmaması için çalışmaları sürdürmekteyiz. Genç girişimci olarak odamıza kayıt yaptıran yeni üyelerimizin BAĞ-KUR prim desteği almaları konusunda da işlemleri takip edilip gerçekleştirilmiştir. KOSGEB’in vermiş olduğu kredilerde KOSGEB veri tabanına girilmesi gerekmekte. Odamızın genel sekreteri bu konuda yoğun çalışma yapıp, KOSGEB veri tabanına bir çalışma yaptırıp neticelenmesi hakkında da tüm üyelerimize bilgi verilmiştir, verilmeye devam etmektedir. Önümüzdeki dönemde çok zor bir süreç bekliyor. Fakat bu süreci hep beraber atlatmasını da bileceğiz. Çalışmalarımızla bu süreci ortadan kaldıracağız” dedi.

Divan Başkanı Isparta Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Eski Başkanı Mehmet Ali Bapbacı da genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

YAŞAGÖR GÜVEN TAZELEDİ

Konuşmaların ardından gidilen seçimlerde kullanılan 381 oyun 377’si geçerli sayılırken beyaz liste ile yarışan Süleyman Yaşagör 298, kırmızı liste ile yarışan Fırat Nekes ise 79 oy aldı. Böylelikle mevcut başkan Süleyman Yaşagör, güven tazeledi.

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör’ün listesi ise şu isimlerden oluştu; “Orhan Özçetin, Ayhan Öztürk, Yaşar Varel, Emre Güngör, Ümit Yaşar Akaylar, Haldun Basıkçı, Denetim Kurulu Hasan Güzelli, Burcu Cengizoğlu, Mustafa Lüleci”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler