Balkan köylerinde kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu

08.02.2020 11:51

Balkan köylerinde kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de kar yağışı, özellikle gece saatlerinde yüksek kesimlerde etkili oldu.

Bulgaristan’a açılan sınır kapısı Hamzabeyli ve Balkan sınırı köylerinin bir kısmı beyaz örtüyle kaplandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreyi geçti.

Kara yolları ve İl Özel İdaresi ekipleri uluslararası yolda meydana gelebilecek buzlanmayı önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece ölçüldüğü kentte kar yağışının yüksek kesimlerde aralıklarla hafta başına kadar sürmesi bekleniyor.

KIRKLARELİ’NDE 39 KÖY ULAŞIMA KAPANDI

Kırklareli’nde özellikle dün gece etkisini gösteren kar nedeniyle Demirköy’de 13, Kofçaz’da 11, kent merkezinde 9, Vize’de 5 ve Mahya Dağı çevresindeki 1 yol ulaşıma kapandı.

Kara yolları ile İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

(AA)

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de kar yağışı, özellikle gece saatlerinde yüksek kesimlerde etkili oldu. Bulgaristan’a açılan sınır kapısı Hamzabeyli ve Balkan sınırı köylerinin bir kısmı beyaz örtüyle kaplandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreyi geçti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler