12.8 C
Edirne
19:27 - 3 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Balkan köylerinde kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de kar yağışı, özellikle gece saatlerinde yüksek kesimlerde etkili oldu.

Bulgaristan’a açılan sınır kapısı Hamzabeyli ve Balkan sınırı köylerinin bir kısmı beyaz örtüyle kaplandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreyi geçti.

Kara yolları ve İl Özel İdaresi ekipleri uluslararası yolda meydana gelebilecek buzlanmayı önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece ölçüldüğü kentte kar yağışının yüksek kesimlerde aralıklarla hafta başına kadar sürmesi bekleniyor.

KIRKLARELİ’NDE 39 KÖY ULAŞIMA KAPANDI

Kırklareli’nde özellikle dün gece etkisini gösteren kar nedeniyle Demirköy’de 13, Kofçaz’da 11, kent merkezinde 9, Vize’de 5 ve Mahya Dağı çevresindeki 1 yol ulaşıma kapandı.

Kara yolları ile İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

(AA)

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de kar yağışı, özellikle gece saatlerinde yüksek kesimlerde etkili oldu. Bulgaristan’a açılan sınır kapısı Hamzabeyli ve Balkan sınırı köylerinin bir kısmı beyaz örtüyle kaplandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreyi geçti.

Diğer Haberler

Polis Saraçlar Caddesi’nde ateş ölçtü

Son Haber

16 ton konsantre yüzey dezenfektanı kullanıldı

Son Haber

Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla