Basında Edirne Lisesi Ailesi Sergisi açıldı

11.01.2022 11:22

Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Eğitim Vakfı tarafından “Basında Edirne Lisesi Ailesi” Sergisi açılışı Edirne Lisesi Cemal Gökçe Salonu’nda gerçekleşti.

Basında Edirne Lisesi Ailesi Sergisi açıldı

Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Eğitim Vakfı tarafından “Basında Edirne Lisesi Ailesi” Sergisi açılışı Edirne Lisesi Cemal Gökçe Salonu’nda gerçekleşti. Edirne Lisesi Mezunu 12 gazeteciye ve diğer katılım sağlayan gazetecilere kalem takdim edildi. Kurdele kesimi sonrası Edirne Lisesi Yetişenler Derneği Başkanı Atıl Erman tarafından katılımcılara gazete kupürlerinden oluşturulmuş Edirne Lisesi haberlerinin yer aldığı sergi gezdirildi.

“18 TEMMUZ 1895’TE ÇIKAN EDİRNE LİSESİ HABERİ”

Diğer insanlarında görmeleri için ve okul geçmişiyle ilgili imaj yaratabilmek adına bu sergiyi yaptıklarını kaydeden Edirne Lisesi Yetişenler Derneği Başkanı Atıl Erman, “Her zaman çok büyük bir aile olduğunu ifade etmekteyiz. Ben birçok konuşmamda Edirne Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, çalışanları velileri ve de mezunlarıyla çok bir ailedir diye ifade etmekteyim. İşte bu alenin bir asrı geçen zaman içindeki Edirne Basını’nda Trakya Basını’nda ve ulusal basında yayınlanmış aktiviteleriyle ilgili büyük koleksiyonumuz vardı. Bu koleksiyondaki kupürleri bu sergide diğer insanlarında görmeleri ve tanımaları amacıyla okulumuz öğrencilerinden o tarihi okulun geçmişiyle ilgili bir imaj yaratabilmek amacıyla böyle bir sergi düzenledik. Eminim ki gezenler gördükleri vakit çok değişik şeylerle karşılaşacaklardır. Mesela şurada bir gazete var, bu gazete 18 Temmuz 1895’te basılan Edirne Gazetesi. Bu gazete de anlatılan şeyler bugünkü harflerle burada yazılı. 1895’in 18 Temmuz’undan bu yana basında her zaman yer alıyoruz. Bu da camiamızın ne kadar büyük bir camia olduğunu hatırlatmak için yeterlidir. Bu sergiye teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler