16.1 C
Edirne
22:45 - 2 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Bir metre aralıkla kırmızı bant çektiler

Edirne’de bir banka, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında şube önünde bekleyen vatandaşların arasına bir metre aralıkla kırmızı bant çekti.

Maske ve eldiven kullanan banka görevlileri şube önünde, yere, bir metre aralıkla kırmızı bant yapıştırdı. Şube önünde sırasını bekleyen vatandaşlar, bankanın bu önlemini destekledi.

İşlem yaptırmak için bekleyen Mehmet Tabakpehlivan, koronavirüsten korunmak amacıyla önlemler aldığını söyledi.

Bankanın uygulamasını da doğru bulduğunu belirten Tabakpehlivan, “Bence aralıklar bir metreden fazla olmalı, iki metre de olabilir. Kendi izolasyonumuzu kendimiz yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

PTT’DEN KORONAVİRÜS TEDBİRİ

Edirne Merkez PTT Şubesi de koronavirüs tedbirleri uyguluyor.  Vatandaşları bir metre aralıklarla durmaları yönünde uyaran güvenlik görevlisi, sırası gelenleri şubeye alıyor. PTT’deki gişe çalışanı kadar müşteri, şubeye girebiliyor.

Öte yandan, şubenin içerisindeki banklar da kaldırıldı. Maske ve eldiven kullanan PTT çalışanları ile işlem yaptıran vatandaşlar arasında sosyal mesafeye dikkat ediliyor.

(AA)

Diğer Haberler

Sağanak yağış etkili oldu

Mutlu Akbaşak

Saraçlar Caddesini arılar bastı

Mutlu Akbaşak

“Kırkpınar’ı, şu an için iptal etme gibi bir düşüncemiz yok”

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla