Borisov, havadan denetledi

23.09.2020 17:22

Başbakan Boyko Borisov, Balkan Akımı doğalgaz boru hattının yapımını helikopter ile denetledi.

Borisov, havadan denetledi

www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Kendisine Kurumsal Yönetimden Sorumlu Suudi Arabistan Petrol Bakan Yardımcısı Aabed Abdullah Alsaadun, müteahhit şirket Arkad’ın temsilcileri, Enerji Bakanı Temenujka Petkova ve Bulgartransgaz Şirketi İcra Müdürü Vladimir Malinov eşlik ettiler.

Balkan Akımı gaz boru hattı güzergahı boyunca helikopterle uçtular. Başbakan’ın Facebook hesabı üzerinden yaptığı canlı yayından projenin son aşamasına geldiği anlaşıldı.

Borisov’un uluslararası olarak nitelendirdiği büyük ölçekli inşaat projesi kapsamında şu ana kadar yaklaşık 480 kilometrelik boru hattı güzergahı boyunca borular döşendi, inşaat ve montaj işlerinde 1 400’den fazla inşaat makinesi kullanılıyor ve farklı ülkelerden 2 500’den fazla işçi çalışıyor.

Başbakan, Suudi Arabistan’dan gelen konuğuna Balkan Akımı projesi ile Bulgaristan’ın bölgesel stratejik bir gaz dağıtım merkezi haline geldiğini ve doğalgaz arzının çeşitlendirilmesini garanti ettiğini kaydetti.

Suudi Arabistan Petrol Bakan Yardımcısı, Balkan Akımı projesinin ana yüklenicisi olan Arkad konsorsiyumuna hükümetinin tam destek vermeye devam edeceğini, Kral Salman’ın projeyi şahsen takip ettiğini ve büyük bir baskı yaptığını açıkladı.

Borisov, Rus şirketlerinin kesinlikle Arkad’ın arkasında olmadığını söyledi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler