6.1 C
Edirne
14:20 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Bu da Tarım Kıraathanesi

Edirne’nin Meriç İlçesi’nde Meriç Proje Ofisinin hazırladığı “Tarım Kıraathaneleri Projesi” kapsamında çiftçilerin zamanını geçirdiği kıraathanelerde başta çeltik yetiştiriciliği olmak üzere, buğday, ayçiçeği, meyve yetiştiriciliği ve yer fıstığı ürünlerinde modern teknikleri hakkında eğitim verilecek.

Meriç İlçesi’nde Kaymakam Ekrem Güngör tarafından başlatılan Meriç Proje Ofisinin hazırladığı Tarım Kıraathaneleri Projesi hayata geçiriliyor.

Proje hakkında bilgi veren Kaymakam Gügör, “Proje kapsamında İlçe Merkezi, beldeler ve köylerde yetiştirilen başta çeltik yetiştiriciliği olmak üzere, buğday yetiştiriciliği, ayçiçeği yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği ve yer fıstığı ürünlerinde modern tekniklerin çiftçinin zamanını geçirdiği kıraathanelerde bir araya gelerek eğitim çalışmalarının yapılmasının faydalı olacak. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan takvime tüm vatandaşlarımızın katılım sağlamalarını temenni ederim. İlçe halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Harun Aker

Diğer Haberler

Yola çıkmak yasak, başvuru serbest

Son Haber

Apartmanlar ücretsiz dezenfekte ediliyor

Son Haber

Evde kumara polis baskını… Her birine 3 bin 150 TL ‘sosyal mesafe’ cezası

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla