Bu mahallede ramazan davulcusu yok!

12.04.2022 12:20

Umurbey Mahalle Muhtarı Turhan Özgünden, Ramazan ayında mahallelerinde sahur vakti için davulcu bulamadıklarını söyledi.

Bu mahallede ramazan davulcusu yok!

Umurbey Mahalle Muhtarı Turhan Özgünden, mahallelerinde ramazan ayı için davulcu bulamadıklarını belirterek, hiçbir kurumun 1 ay davul çalacak kişiye maaş vermemesi, mahallenin gelir düzeyinin düşük olması sebebiyle de bahşişte toplanmadığını ve yetkililerden bu duruma çare bulmalarını istedi.

“SAHURA KALDIRACAK DAVULCUMUZ YOK”

Umurbey Mahalle Muhtarı Özgünden, “Geleneksel Ramazan ayında sahura kalkmak için gezen davulcumuz hiç bir kurumumuzun bu davulculara sahip çıkmaması, gelir düzeyi düşük olan mahallemizde topladıkları bahşiş yeterli olmadığından mahallemizde davulcu görev yapmamaktadır. Senede 1 ay bu işi icra eden arkadaşlarımıza belirli bir maaş verecek bir kurumun olmaması düşündürücüdür. Gelir düzeyi düşük olan mahallemiz birçok konuda olduğu gibi bu geleneksel davul hizmetinden de mahrum kalmıştır. Muhtarlar Derneği’mizin yapmış olduğu girişimlerde cevapsız kalmıştır. Mahallemizin nüfusunun ve gelir düzeyinin düşük oluşundan hiçbir yetkiliye sesimizi duyuramıyoruz.  Yetkililerden sesimizi duyup sorunlarımıza çare olmalarını istiyorum” şeklinde ifadede bulundu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler