22.3 C
Edirne
21:03 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Bulgaristan’a girişler yasaklandı, giriş yapan herkese 14 gün karantina

Bulgaristan Sağlık Bakanı Kiril Ananiev dün yayınladığı yeni talimatla koronavirüs (Covid-19) salgınını önlemek amacıyla AB dışından üçüncü ülkelerden vatandaşların Bulgaristan’a girişi yasaklandı. Yasak, ülkenin tüm kara, hava ve deniz sınırlarını kapsadığı belirtildi.

Ayrıca AB ve Schengen üyesi olan fakat salgının yaygın olduğu İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre, Büyük Britanya, Avusturya, Belçika, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg ve Kuzey İrlanda vatandaşlarının Bulgaristan’a girişlerine geçici olarak yasak uygulanacak.

Söz konusu yasak, ülke dışında olan Bulgaristan vatandaşlarını, aile üyelerini kapsamadığı ve söz konusu ülkelerin vatandaşı olupta Bulgaristan’da geçici, uzun süreli veya daimi oturumu olan vatandaşların bu uygulamadan muaf tutulacağı ifade edildi.

Yabancı ülke misyon temsilcileri, sağlık ve sosyal çalışanlar, nakliye alanında hizmet sunanlar, mevsimlik tarım işçileri gibi alanlarda görev yapanların girişleri yasaktan muaf tutuldukları ifade edildi.
Kendi ülkelerine giden AB üyesi ve komşu ülkelerine giden vatanadaşların geçişlerine izin verilecektir.
Öteyandan ülkeye giriş yapan herkes zorunlu 14 günlük karantinaya tabi tutulacağı, sadece sağlık çalışanları ve diplomatların muaf tutulacakları belirtildi. Karantina uygulanan kişiler aile hekimleri tarafında gözetim altında tutulmaları gerekmektedir.

Bakış.bg

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla