Bulgaristan’a girişlerde negatif PCR testi zorunlu oldu

27.01.2021 14:35

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı 29 Ocak’tan itibaren Bulgaristan’a giriş yapan yolcular için negatif PCR test sonucu ibraz edilmesi zorunluluğu getirdi.

Bulgaristan’a girişlerde negatif PCR testi zorunlu oldu

www.kircaalihaber.com’un haberine göre; Bulgaristan Sağlık Bakanı Kostadin Angelov, koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinin gevşetilmesini öngören birkaç emirname yayınladı.

Öğrenciler üç grup halinde okula geri dönecek. İlk önce 4 Şubat’tan itibaren 7, 8. ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime katılacak. İki hafta sonra, 18 Şubat’tan itibaren 5, 10. ve 11.sınıf öğrencileri de okula geri dönecek.

Okula dönecek üçüncü grup öğrenciler, 4 Mart’tan itibaren 6, 9. ve yine 12.sınıflar olacak. Bu eğitim öğretim yılında lise eğitimini tamamlayacak olmalarından dolayı 12.sınıflar daha fazla yüz yüze eğitime katılacak.

1 Şubat’tan itibaren sinemalara, dans ve müzik sanat okullarına, fitness salonlarına ziyaretlere izin verilecek. Ancak bu mekanların kapasitesinin yüzde 50’si kullanılabilecek.

Alışveriş merkezleri de açılıyor, ancak reşit olmayanlar oraya sadece yanlarında refakatçi bulundurarak gidebilecek.

1 Mart’tan itibaren restoranlar, yeme içme yerleri ve eğlence mekanları da açılacak, ancak gece kulüpleri bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek.

29 Ocak’tan itibaren Bulgaristan’a giriş yapan yolcular için negatif PCR test sonucu ibraz edilmesi zorunluluğu getirildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler