Bulgaristan’a girişte aşı sertifikası, negatif PCR test veya “Covid-19 geçirmiş” belgesi istenilecek

25.04.2021 14:42

Bulgaristan'da 1 Mayıs’tan sonra turistik sezonun açılmasıyla, ülkeye girişler aşı sertifikası, negatif PCR veya antijen test veya Bulgaristan’a giriş tarihinden en erken 6 ay öncesinden geçerli “Covid-19 geçirmiş” belgesi istenilecek.

Bulgaristan’a girişte aşı sertifikası, negatif PCR test veya “Covid-19 geçirmiş” belgesi istenilecek

BNR’nin haberine göre; Bulgaristan’da istifa halindeki hükümetin Sağlık Bakanı Prof. Kostadin Angelov’un talimatıyla  1.5 metre sosyal mesafe ve her saat başı dezenfeksiyon şartıyla eğitim ve kurs merkezleri kapılarını açtı.

Söğüt Bayramı ve Paskalya’da kiliselere girişler salgın şartlarına uygun halde gerçekleşecek. Mesafe ve maske zorunlu olacak.

Kiliseye gelecek Hristiyanların ikonları öpmemeleri tavsiye edildi. Söğüt Bayramında söğüt dalları ve çiçekler kilise dışında dağıtılacak, polis gerekli güvenlik önlemlerini kontrol edecek.

1 Mayıs’tan sonra turistik sezonun açılmasıyla, ülkeye girişler aşı sertifikası, negatif PCR veya antijen test veya Bulgaristan’a giriş tarihinden en erken 6 ay öncesinden geçerli “Covid-19 geçirmiş” belgesi istenilecek

Sofya’da Levski- CSKA derbi futbol maçına iki gün kala, %30 doluluk oranı ve bir sektörde en fazla 1000 kişi şartıyla seyircilerin stadyumlara gelmesine izin verildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler