Bulgaristan’da nakliyeciler protestoya hazırlanıyor

25.09.2021 12:15

Bulgaristan'da otobüs ve taksi nakliyecileri, 28 Eylül saat 10.00 ile 12.00 arasında protesto eylemi yapma hazırlığında.

Bulgaristan’da nakliyeciler protestoya hazırlanıyor

Bulgaristan’da otobüs ve taksi nakliyecileri, 28 Eylül saat 10.00 ile 12.00 arasında protesto eylemi yapma hazırlığında.

BNR Türkçe’de yer alan habere göre; Nakliyeciler, il merkezi olan Sofya, Plovdiv, Varna, Veliko Tırnovo, Pleven, Haskovo, Yambol, Ruse, Vidin, Blagoevgrad ve Dobriç’te taşımacılık hizmetine ara verileceği yolunda uyardı.

Sektörün içinde bulunduğu ağır durumdan dolayı sektör derneklerinin devlet desteği talebi ile protesto yürüyüşleri düzenlemeleri bekleniyor.

Uluslararası nakliyat yapan şirketler, Tuna Köprüsü – 2 ve Kapitan Andreevo sınır kapılarını trafiğe kapatacaklarına dair uyardı.

Sektör temsilcileri, protestonun siyasi nitelikli olmadığını öne sürdü.

BNR muhabiri Mila Mladenova’nın aktardığı gibi yakıt fiyatlarındaki şok zamdan dolayı tazminat talep ederken 60/40 tedbirinin etkin olmadığını öne sürdüler.

Bulgaristan Şöförler Birliği tarafından ayrıca ülkedeki kadro kıtlığından dolayı Ukrayna ve Moldova’dan iş gücü ithali ile ilgili kolaylıkların sağlanmasında ısrar ediyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler