0.6 C
Edirne
00:39 - 22 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Büyükelçi Mustafa, Başmüftülüğü ziyaret etti

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, ABD’nin Bulgaristan Büyükelçisi Hero Mustafa’nın ziyaretini kabul etti. Diplomatın Başmüftülüğü ziyareti 16 Ocak (Perşembe günü) 2020 tarihinde gerçekleşti. Bu, Mustafa’nın Bulgaristan’daki görev süresi çerçevesinde ilk ziyaretiydi. Kendisi, ABD Büyükelçiliği Siyasal ve İktisadi Sorular Danışmanı Alwyn Thomson tarafından eşlik edilmekteydi. Resmi toplantıda Müslümanlar Diyaneti adına Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmed ve Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik de yer aldılar.

Büyükelçi Mustafa, Başmüftü’ye, Bulgaristan’daki Müslüman toplumunun temsilcileriyle görüşme ve konuşma fırsatı için teşekkürlerini sundu.

Ev sahibi, yüksek rütbeli misafirlere ülkedeki Müslüman toplumunun hayatını ve Diyanetin faaliyetlerini tanıtarak diplomatlara, Başmüftülüğü ziyaret ettikleri için teşekkürlerini arz etti.

Toplantı, verimli çalışmalar için karşılıklı dilekler, gelecekte yeni görüşmelere ifade edilen hazırlık ve hediye takdimiyle sona erdi. ABD Büyükelçisi, Başmüftü’ye saygı simgesi olarak Bulgar gülü motifli özgün büyükelçilik taslak simgesini takdim etti, Başmüftü ise, yüksek rütbeli misafiri, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ve barışın simgesi olarak tahta pano üzerinde pirinç gül ile uğurladı.

(https://www.bghaber.org/bghaber/)

Diğer Haberler

“Bakanlık olarak 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz”

Son Haber

“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

Son Haber

Alternatif bir su kaynağı istiyorlar

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla