21.7 C
Edirne
12:10 - 10 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Canlı Hayvan Pazarı inşa edilecek

Hayrabolu Belediyesince ilçeye yapılması planlanan canlı hayvan pazarının projesinin ihale hazırlıklarına başlandı.

Belediye Başkanı Osman İnan, yaptığı açıklamada, canlı hayvan pazarının faaliyete geçmesiyle ilçenin hayvan ticareti açısından cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Hayvan pazarının bölgedeki hayvancılığa büyük katkı sağlayacağını belirten İnan, “Tekirdağ yolunda yaklaşık bin 400 metrekare alana planladığımız kapalı hayvan pazarı projesinde önemli bir yol katlettik ve yapım ihalesi aşamasına geldik. Yakın bir zamanda inşaatına başlayacağız.” dedi.

Hayrabolu’ya yeni ve modern bir hayvan pazarı kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İnan, şöyle konuştu:

“Tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahip ilçemizde canlı hayvan pazarının olmaması ciddi bir sıkıntıydı. Tesisimizin faaliyete geçmesiyle ilçemiz ve çevre ilçelerde bulunmayan hayvan pazarı ihtiyacı karşılanmış olacak. İlçemizde modern bir kapalı hayvan pazarını hizmete sunacağız. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun”

(AA)

Diğer Haberler

Deniz kenarında ceset bulundu

Mutlu Akbaşak

Ambulans helikopter, boğulma tehlikesi geçiren genç için havalandı

Mutlu Akbaşak

Kıyıköy sahilinde kirlilik azaldı

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla