8.9 C
Edirne
14:39 - 21 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi düzenlendi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasınca, ‘ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi’ düzenlendi.

Eğitmen Banu Yüksel Gider tarafından Çerkezköy TSO Meclis Salonu’nda verilen eğitimde, çevre yönetim sistemlerinin tarihçesi, çevre bilincini genişletmeye yönelik ekosistemin durumu, ISO 14000 Standartlar Serisi ve Gelişimi, ISO 14001:2015 standardının maddelerinin açıklanması, sistem kurma ve belgelendirme aşamaları anlatıldı.

Gider, burada yaptığı açıklamada, Çevre Yönetim Sistemi’nin, hammadde ve enerji tüketiminde tasarruf, atık miktarında azalma, ürün maliyetinde düşüş, verimlilikte artış gibi başlıklarla karlılık ve verimliliğe direkt etki ettiğini söyledi.

Sistemin, çevreye zarar vermeden, kaynakları verimli kullanarak yapılan bir pazarlama aracı olarak da kullanıldığını belirten Gider, “Firma, imajının zenginleşmesinin yanı sıra mevzuat gerekliliklerinin yerine getirilmesi sonucunda ceza gibi uygulamalara maruz kalınmaz; yasal birimlerle iyi bir iletişim kurulur” dedi.

(AA)

Diğer Haberler

15 Temmuz Derneği’nden, FETÖ’yle mücadelede birlik çağrısı

Son Haber

Balkan Senfoni Orkestrası’ndan klasik müzik konseri

Son Haber

En çok kitap okuyan öğrenci, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla