CHP’den 23 Nisan çelengi

25.04.2022 11:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102.yılı olması sebebiyle Edirne Atatürk Anıtı’nda CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından çelenk töreni düzenlendi.

CHP’den 23 Nisan çelengi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102.yılı olması sebebiyle Edirne Atatürk Anıtı’nda CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından çelenk töreni düzenlendi. Anıta çelenk sunumu sonrası saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve yardımcısı Selçuk Çakır, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi, CHP Edirne İl Gençlik Kollar Başkanı Sergen Kuru çok sayıda CHP üyesi katılım gösterdi.

“23 NİSAN ZAFERE GÖTÜREN YOLUN BAŞLANGICI, TÜRKİYE CUMHURİYET’NİN MÜJDECİSİ OLMUŞTUR”

Törende günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştiren CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Devleti’nin sağlam temelini oluşturmuştur. Bu tarih Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşu, egemenlik kayıtsız şartsız millete ait dönemin başlangıcıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan, kurtuluş savaşında halkımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur. Bu bayram tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek bayramdır. Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin açıldığı gün olan 23 Nisan’ı bayram olarak çocuklarımıza armağan ederken, Türk çocuklarının vatan sevgisi ve çalışkanlığını biliyor ve sonsuz güveniyordu. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Hepimiz yarının büyükleri olan çocuklarımızı daha güçlü, daha güzel Türkiye bırakmak için çaba gösteriyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve minnetle anıyorum” şeklinde sözlerini noktalamasının ardından tören sona erdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler