32.2 C
Edirne
16:19 - 12 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Cumhuriyet dönemine ait traktör, bakımı yapılarak meydana konuldu

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesince bakımı yapılan cumhuriyet dönemine ait traktör, özel platformda sergilenmeye başlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ’ın köklü ailelerinden Karaevli ailesinden teslim alınan cumhuriyet dönemine ait traktörün bakımı, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından orijinal parçalar korunarak yapıldı.

Tamamen yenilenen traktör, 100. Yıl Mahallesi’nde merhum Ahmet Karaevli’nin adının yaşatılacağı meydana yerleştirildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptığı açıklamada, traktörün Süleymanpaşa’ya kazandırılmasını sağlayan Tarık Karaevli’ye teşekkür etti.

Belediye olarak çalışmalara devam ettiklerini belirten Yüksel, şöyle konuştu:

“Fen İşleri Müdürlüğümüzün kademe biriminde geçtiğimiz günlerde başlayan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Orijinaline uygun olarak yenilediğimiz antika traktörümüzü, 100. Yıl Mahallemizde Adnan Kahveci ile Yeni Sanayi caddelerinin kesiştiği, merhum Ahmet Karaevli’nin adını yaşatacağımız meydanda sergilemeye başladık. Özel platform üzerine oturttuğumuz antika eser, tamamlanan çevre düzenlemesiyle birlikte daha da güzel bir görünüm kazandı”

(AA)

Diğer Haberler

Birlikte yaşadığı kadını ve 6 yaşındaki kızını öldürdü

Hüsnü Sarıgül

Deniz kenarında ceset bulundu

Mutlu Akbaşak

Ambulans helikopter, boğulma tehlikesi geçiren genç için havalandı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla