Cumhuriyetin 98. Yılı coşkuyla kutlanacak

28.10.2021 09:49

Edirne Belediyesi, Cumhuriyetin 98. yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Cumhuriyetin 98. Yılı coşkuyla kutlanacak

Edirne Belediyesi, Cumhuriyetin 98. yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Edirne Belediyesi, resmi törenlerin yanı sıra 29 Ekim’de Cumhuriyet yürüyüşü, konser, söyleşi ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın gençlere hediye edeceği Cumhuriyet Gençlik Parkı’nın açılışını gerçekleştirecek. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm Edirnelileri, Cumhuriyeti’n 98. Yıldönümünde balkonlarını Türk Bayrakları ile donatmaya davet etti.

Cumhuriyetin 98. yılını kutlamaları kapmasında kentte hummalı bir hazırlık başladı. Edirne Belediyesi de Cumhuriyetin 98. yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak.

Resmi törenlerin yanı sıra 29 Ekim Cuma Günü saat 12.30’da  Yeni Toki’de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Cumhuriyetin 98. yılında  gençlere armağan ettiği Cumhuriyet Parkı’nın açılışı gerçekleştirilecek. 29 Ekim heyecanı Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde 13.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek. Buradaki etkinliklerde Yazar Türkçe Öğretmeni Başar Atabay, ‘Cumhuriyetle Yaşamak’ isimli bir söyleşi gerçekleştirecek, kitaplarını okuyucuları için imzalayacak.

Öte yandan çocuklar kendi el izleriyle Türk Bayrağı ile Büyük Türkiye Haritası’nın yapımını gerçekleştirecek. Buradaki etkinlikler Planetaryum gösterimi ile devam edecek.

Edirne Belediyesi ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Yürüyüşü düzenleyecek. Saat 20.00’da Şükrüpaşa İlkokulu önünde toplanacak olan kortej, Atatürk Anıtı’na kadar yürüyecek.

Yürüyüşün hemen ardından 20.30’da Saraçlar Caddesi’nde ünlü sanatçı Zeynep Dizdar, en güzel şarkılarını Edirneliler için seslendirecek.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler