11.7 C
Edirne
20:46 - 25 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Demirkıran, “Sınavlar ücretsiz olmalı”

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru ücretlerine yapılan zamma tepki göstererek, “Sınav ücretlerine değil zam yapmak, tamamen kaldırılmalıdır” dedi.

YKS başvuru ücretine gelen büyük zammın öğrencileri kara kara düşündürdüğüne vurgu yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, “Kurs, ulaşım, yemek gibi masrafları zar zor karşılayan öğrenciler şimdi de yüksek sınav ücretleriyle karşı karşıya kaldılar” açıklamasını yaptı.

ZAMLAR ÖĞRENCİNİN BELİNİ BÜKÜYOR!

Ali Demirkıran devamla; “ÖSYM sınav başvuru ücretlerine yüzde 40’lık bir zam yaptı. 2019 yılında yapılan YKS’de adaylar her bir oturum için 50 lira, 3 oturum için ise 150 lira ödemek zorunda kalıyordu. Bu yıl ise YKS başvuru ücretine yüzde 40’lık bir zam yapıldı. Geçen sene 50 TL olan YKS başvuru ücreti 20 TL’lik bir zamla 70 TL oldu. Yüzde 40’lık zam sonrası 3 oturuma girecek öğrenciler toplamda 210 TL sınav ücreti ödeyecek. Bir yandan sınav stresi bir yandan da okul dersleriyle uğraşan öğrencilerin birçoğu zaten borç harç tahsillerini tamamlamaya çalışırken bir de böyle bir zamla karşılaşınca daha da zor duruma düşüyorlar. Sınav ücretlerine değil zam yapmak, tamamen kaldırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Trakya’ya kuvvetli fırtına uyarısı

Son Haber

Kamuda staj müjdesi

Son Haber

Kan anonsları artık yankılanmıyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla