Dersler ‘30 dakika olsun’ talebi

08.10.2021 11:40

81 il genelinde ‘Sağlıklı Eğitim İstiyoruz’ kokartları ile derse giren Eğitim İş Sendikası öğretmenleri, 7-8 Ekim tarihlerinde ‘Ders süresi 30 dakika olsun’ kokartları ile derse gireceklerini ifade etti.

Dersler ‘30 dakika olsun’ talebi

81 il genelinde ‘Sağlıklı Eğitim İstiyoruz’ kokartları ile derse giren Eğitim İş Sendikası öğretmenleri, 7-8 Ekim tarihlerinde ‘Ders süresi 30 dakika olsun’ kokartları ile derse gireceklerini ifade etti. Takılan kokartlarla sağlıklı eğitim istedikleri vurgusunu yapan Eğitim İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Murat Akçay, salgında eğitimcilerin ve öğrencilerin sağlıyla kumar oynanmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti.

“DERS SÜRESİ 30 DAKİKA OLSUN”

Ders süresinin 30 dakika olması yönünde kokartlarla derslere gireceklerini söyleyen Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay, “Sağlıklı Eğitim İstiyoruz” talebiyle 28 Eylül 2021 tarihinde, ülke genelinde başlattığımız kokart eylemimize devam ediyoruz. Bu kapsamda, her Perşembe ve Cuma günü eğitimin başka bir sorununu gündeme getirerek iş yerlerimize kokart takarak gideceğiz.  Bu hafta öğretmenlerimiz, 7-8 Ekim Perşembe ve Cuma günleri “Ders süresi 30 dakika olsun” talebini ifade eden kokartlarla derslere gireceklerdir.  Bir kez daha altını çiziyoruz; gerekli koşulların sağlanmadığı her gün sadece eğitim emekçileri ve öğrencilerin değil, tüm toplumun sağlığıyla kumar oynanacaktır. Savaşlarda bile hedef alınmayan, dünyanın en güvenli yerleri olması gereken okulların, salgına karşı kaderine terk edilmiş bu halini kabul etmiyoruz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler