Deva-i Misk’in tescili sevindirdi

26.01.2021 12:23

Edirne’de uzun yılardır şekerlemecilik yapan Arif Meriç Deva-i Misk helvasının coğrafi işret almasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.   

Deva-i Misk’in tescili sevindirdi

Edirne’de uzun yılardır şekerlemecilik yapan Arif Meriç, Deva-i Misk helvasının coğrafi işret almasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Edirne Ticaret Borsası önceki günlerde Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı başvuru sonucu onaylandı ve sağlığa faydalarıyla bilinen Deva-i Misk Helvası coğrafi işaret aldı. Bu durum çok sevindirici olduğunu anlatan şekerlemeci Arif Meriç, “Ben 40 yıldan beri bunun aşkıyla yatıp kalkan bir insanım. 40 seneden beri haykırıyorum bu kadar değerli bir şey niye tescillenmedi diye. Nasipte, kısmetimizde bugün varmış. Deva-i Misk helvamızın tescillenmesine sebep olan Borsa Başkanız, Ticaret ve Sanayi Odası, Valimiz kısacı kimlerin katkısı varsa hepsi tarihe geçecekler. Tarihi bir hakikat, tarihi bir güzellik Edirne’nin Deva-i Misk’i, düşünebiliyor musunuz yüz yıllara meydan okumuş, II. Bayezid külliyesinde hastalara şifa olarak verilen bir helvamız, çok şükür coğrafi işaretini aldı. Artık dünyaya coğrafi işaretimizle beraber güzel tatlı bire mesaj veriyoruz” şeklinde konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler