6.7 C
Edirne
22:52 - 3 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Dezavantajlı kadınlara, uyuşturucu ile mücadele eğitimi

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünce dezavantajlı kadınlara yönelik “Narko Rehber ve Uyuşturucuyla Mücadele” eğitimi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi personeli, Sosyal Dayanışma Merkezindeki (SODAM) kurslara katılan kadınları bilgilendirdi.

Narko rehber eğitmeni Fatih Karadağ, uyuşturucu kullanımında en büyük etkenin ‘merak’ olduğunu söyledi.

Anne ve babaların çocuklarına rol model olması gerektiğini ifade eden Karadağ, çocukların özellikle spora yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bağımlılıkta en büyük etkenlerin başında sigaranın geldiğini anlatan Karadağ, uyuşturucu ile mücadeleye önem verdiklerini belirtti.

Vatandaşların şüphelendikleri durumları polis ekiplerine bildirmesi gerektiğini dile getiren Karadağ, “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile mücadele konusunda çok hassas olmaları gerekiyor. ‘Uyuşturucu kullanmanın bir cezası yok’ diye bir şey asla söz konusu değildir. Hiç bir suç cezasız kalmaz. Uyuşturucu kullanmanın cezası 2 yıl ile 5 yıl arasındadır” dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenay Yener Yılmaz da bu tür eğitimler ile kursiyerlerinin bilinçlenerek, uyuşturucu ile mücadelede daha etkin rol alacağını kaydetti.

(AA)

Diğer Haberler

Lalapaşa’da sokak hayvanları belediye tarafından besleniyor

Son Haber

Tarihi bina küle döndü

Son Haber

Tekirdağ’ın yüksek kesimlerine kar yağdı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla