Doğalgaz yatırımlarını planladılar

22.09.2022 14:53

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, Keşan İşletme Yöneticisi Murat Aras, GAZDAŞ Proje ve Harita Yöneticisi Gökhan Nogay, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti. Doğalgazda abone sayısı %80 oldu.

Doğalgaz yatırımlarını planladılar

Saat 10.00 sıralarında başkanlık makamında başlayan ve Meclis Üyesi Müslim Çekiç ile Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal’ın da hazır bulunduğu ziyarette, doğalgaz yatırımlarıyla ilgili planlamalar görüşüldü.

Doğalgaz abone sayısında %80’e ulaşıldığını belirten Helvacıoğlu, doğalgazın kullanımına başlanmasıyla birlikte Keşan’da hava kirliliğinde %52 oranında bir azalma olduğuna dikkat çekti.

Doğalgaz altyapısı konusunda GAZDAŞ ile uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, İzzetiye, Yenimescit ve Mustafa Kemal Paşa Mahalleleri başta olmak üzere tüm Keşan’da devam edecek olan doğalgaz çalışmalarının planlamalarını ele aldıklarını söyledi.

Ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Helvacıoğlu, “GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürümüz Cumhur Pekdemir, Keşan İşletme Yöneticimiz Murat Aras, GAZDAŞ Proje ve Harita Yöneticisi Gökhan Nogay’ı belediyemizde ağırlıyor, iş birliği içinde yürüttüğümüz doğalgaz altyapısı konusundaki çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunuyoruz. Konforlu, ekonomik ve çevreci bir yakıt olan, günlük hayatı kolaylaştıran ve hava kirliliğinin önüne geçilmesinde de önemli rol oynayan doğalgazın yaygınlaşması için iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşımız adına takibini yaptığımız konu hakkında olumlu sonuçları alacağız.” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler