Duygulandıran Cumhuriyet Bayramı etkinliği

29.10.2021 13:22

Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda duygulandıran bir etkinliğe imza attı.

Duygulandıran Cumhuriyet Bayramı etkinliği

Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda duygulandıran bir etkinliğe imza attı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2023 Vizyon Projeleri kapsamında yürütülen ‘Engelleri Aşıyorum’un okul ayağında 30 öğrenci, öğretmen Hayriye Aysun Yıldız’ın koordinesinde sanatlar çalışmalarda bulundu.

Büyük bir emek harcayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün baskılı resimleri ile tablolar ve resimler yapan öğrenciler, eserlerini Cumhuriyet Bayramı’nda okulun bulunduğu Kocasinan Mahallesi’nde resmi kurumlar, esnaf ve vatandaşlara dağıtma kararı aldı. Özel öğrenciler, hazırladıkları el emeklerini okulda görevli 31 öğretmen ile resmi kurumlar, esnaflar ve vatandaşlara Cumhuriyet Bayramı’nda kendi hediyeleri olarak dağıttı. Öğrenciler, eserlerinin yanı sıra birer de Türk bayrağı hediyesinde bulundu.

Özel çocuklardan aldıkları hediyeler karşısında duygulanan vatandaşlar, çocukların bayramlarını kutlayarak, hediyeler için teşekkür etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler