Edirne Valiliği’ne Kırbıyık atandı

12.05.2022 01:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Edirne Valiliğine İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık atandı.

Edirne Valiliği’ne Kırbıyık atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararname ile bazı illerin valilikleri değişti, 9 vali görevden alındı. Kararname ile Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman Valiliğine atanırken Edirne Valiliğine İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık atandı.

Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir?

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamladı.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.Londra’da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı. Hüseyin Kürşat Kırbıyık 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı. Hüseyin Kürşat Kırbıyık evli ve iki çocuk babasıdır.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler