19.4 C
Edirne
10:32 - 5 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

Edirne’de hızlı normalleşme!

Corona virüse karşın kontrollü normalleşme vurgusu yapılırken, birçok ilde olduğu gibi  Edirne’de de  vatandaşların adeta sokağa akın etmesi dikkat çekti.

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüs’ün ülkemizde vaka ve ölüm sayılarının düşüşe geçmesiyle Sağlık bakanı Fahrettin Koca, Kontrollü normalleşme ve sosyal hayat vurgusu yapmıştı. Ancak birçok ilde olduğu gibi Edirne’de de vatandaşlar hayat tamamen normale dönmüş gibi uzun süredir evde olmanında verdiği can sıkıntısıyla dışarı akın ettikleri görüldü. Şehrin en işlek caddesi Saraçlar ve Çilingirler’de, Corana virüs başladığından beri en yoğun insan kalabalığı gözlemlendi. Bazı vatandaşların maske takmadığı ve özellikle banka önlerinde kuyruklar oluştuğu görüldü.

KOCA; KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT VURGUSU YAPMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘Kontrollü sosyal hayat vurgusu yaparak, “Salgın hastalık karşısındaki kazanımlarımızı korumalıyız. Birinci dönemde hedefimiz hastalığı kontrol altına almaktı. Bazı kısıtları gevşettiğimiz yeni döneme isim vermeyi önemli buluyorum. Bu isim kontrollü sosyal hayattır. Kontrollü sosyal hayat ikinci dönemin stratejisidir. Özgür ama tedbirli bir yaşam tarzına geçiyoruz. Kuaföre gidebileceğiz ama önlemlerin alınıp alınmadığına bakacağız. İşimize gidebileceğiz ama yoğunluğa, mesafeye bakacağız. Birincisi dışarı çıkmamız gerekiyorsa maske kullanacağız. Sosyal mesafeyi dikkatli bir şekilde ayarlayacağız.” ifadelerine yer vermişti.

Hüsnü SARIGÜL

Diğer Haberler

Edirne’de üç haftadır vaka yok

Mutlu Akbaşak

Düğün tercihleri ve tarihleri, ‘yeni normale’ göre ayarlanıyor

Harun Aker

Cins tavuk yetiştiren esnaf, ‘mavi yumurta’ talebine yetişemiyor

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla