Edirne’den Kırcaali’ye dezenfektan bağışı

14.11.2020 18:49

Trakya Üniversitesi tarafından Bulgaristan'ın Kırcaali Belediyesine 4 ton dezenfektan elde etmeye yetecek 40 litre dezenfektan konsantre bağışında bulunuldu.

Edirne’den Kırcaali’ye dezenfektan bağışı

www.kircaalihaber.com’un haberine göre; Edirne Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Trakya Üniversitesi Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada Kırcaali Belediyesini ziyaret ettiler. Konuklar, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü ve Belediye Genel Sekreteri Sebahtin Riza ile görüşme yaptılar.

Konuklar, ilçenin ihtiyaçları için kullanılmak üzere su ile seyreltilerek 4 ton dezenfektan elde etmeye yetecek 40 litre dezenfektan konsantre bağışında bulundular. Görüşmede koronavirüsün (COVID 19) yayılması nedeniyle Kırcaali ve Edirne’de mevcut durum ve olağanüstü salgın durumunda koronavirüs hastalığının yayılmasını sınırlamak için alınan tedbirler ele alındı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler