16.1 C
Edirne
02:11 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Spor

Edirne’nin profesyonel lig hasreti bitiyor

Uzun yıllardan bu yana Edirne genelinde kadın futboluna girme girişimleri oldu. Ancak her bir girişimden hüsran çıktı. Efe Aktuğ’un başkanlığında kurulan Edirnegücü Spor Kulübü, bu tabuyu yıktı. Geçen sezon başında Kadın Takımı kurma girişimleri sonuç verdi. Takım oluşmasıyla beraber uzun süreden bu yana çalışmalarını sürdürüyorlar.

KADIN TAKIMI ŞEHİRDEN DESTEK BEKLİYOR

Şimdi ise 2020/2021 sezonunda TFF 3.Lig’e katılacak olan Edirne’nin tek kadın takımı olan Edirnegücüspor şehirden destek bekliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Efe Aktuğ, yaptığı açıklama da; hem erkek hem kadın takımının olduğunu ve tüm finansal döngünün tarafından yapıldığını söyledi. Şehrin bir aksiyon almamasına üzüldüğünü ifade ediyor. Edirne futbolunda özellikle her takımın çektiği sıkıntıları kulübününde çektiğini söylerken, bunu kendi çabalarıyla minimale çektiğini ama kadın takımımız için mutlaka Edirne’nin kenetlenmesi gerektiğini iletti.

“HEDEFİMİZ 5 YILDA ŞAMPİYONLAR LİGİ”

Aktuğ; “5 yıl içersinde kadın takımının Şampiyonlar Lig’ine gitme hedeflerinin olduğunu ve buna göre doğru adımlar atacaklarını ve bunun bir proje olduğunu ifade etti.

Hüsnü SARIGÜL

Diğer Haberler

Alevler 30 kilometre uzunluğa yayıldı

Mutlu Akbaşak

Sınır hattındaki yangın sürüyor

Mutlu Akbaşak

Dönüş yolunda arabalı treni tercih ediyorlar

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla