16.7 C
Edirne
00:18 - 31 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Edirne’ye yeni bir işyeri

Edirne’de ‘By Dana’ adında yeni bir restoran hizmet vermeye başladı. İşletme sahibi İsmail Hakkı Aydemir burada 12 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Kentte Mithatpaşa Mahallesi Aziziye Caddesi üzerine By Dana Restoran adında yeni bir işletme açıldı. Yaptıkları işte tam anlamıyla usta olduklarını belirterek Edirneli vatandaşlara seslenen işletme sahibi Aydemir, “Doğduğumdan beri bu meslekteyim. Babam 1944’den beri bu işi yapıyor. Seksen senelik bir mekancıyız. Benden sonra tabi oğlum bu işi devam ettirecek. Şu anda 8 kişiyiz ama daha gelecek arkadaşlar var, onlarla beraber 12 kişi olacağız. Edirneliler bizim satırımızı etimizi, balık ürünlerimizi, yesinler bir daha bizden ayrılmayacaklarına eminim. Gelen arkadaşlarımız var çok memnunlar. Bir gelen bir daha geliyor. Arkadaşlarına tavsiye edip onları da getiriyorlar. Buda bizim hoşumuza gidiyor tabi” dedi.

Kullandıkları ürünlerin tamamen doğal olduğunu anlatan Aydemir, “Her şey kendi üretimimiz, malzememizi Keşan’dan alıyoruz. Dağda otlayan kuzuların etleri, dana etleri. Satır etimizde çok kalitelidir. Bonfile, biftek gibi bütün çeşitlerimiz mevcut. 30 adet meze çeşidimiz var, kalamar, karides dahil, balık ürünlerimiz var. Salata çeşitlerimiz de var. Edirne’mize tekrar hayırlı olsun,” diyerek sözlerini tamamladı.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

“Kütüphanelerdeki kitaplar, dezenfekte edilip okuyucuya verilecek”

Harun Aker

Hasat döneminde tarlalar kontrol edilecek

Mutlu Akbaşak

Gaytancıoğlu, tarihi çarşı kiralarında indirim istedi

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla