5.6 C
Edirne
11:23 - 24 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Eğlence mekanlarının ilçe dışına taşınması talebi

Lüleburgaz ilçesinde yaşanan silahlı kavgaya ilişkin Roman vatandaşlar, eğlence mekanlarının ilçe dışına taşınması amacıyla imza kampanyası başlattı.

Özerler Mahallesi’nde bir kahvehanede imza kampanyası başlatan vatandaşlar, eğlence mekanlarının ilçe dışına taşınması talebinde bulundu.

Vatandaşlardan Kadir Halaç, yaptığı açıklamada, ilçe içerisinde bu tür mekanların bulunmasını istemediklerini söyledi.

Bu tür eğlence mekanları nedeniyle sık sık istenmedik olaylar yaşandığını ifade eden Halaç, başlattıkları imza kampanyasına yoğun katılım olduğunu belirtti.

Yaklaşık bir saatte 2 bine yakın imza topladıklarını anlatan Halaç, “Bu eğlence mekanlarının Lüleburgaz’ın en güzel yerlerinde olmasını istemiyoruz. Buralar suç yuvası. Artık buna dur demenin vakti geldi diyoruz. İnşallah yetkililer de destek verir. Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için bizlere destek verirler. Siyasiler de parti ayrımı yapmadan bu işle ilgilenmeli” dedi.

Vatandaşlardan Soner Orgun ise eğlence mekanlarının ilçe dışına çıkarılması için sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydetti.

OLAY

Yılmaz Mahallesi Edirne Caddesi’ndeki bir eğlence mekanında henüz bilinmeyen nedenle çıkan kavgada Ö.K’nin rastgele ateş açması sonucu, Lüleburgaz Özer Spor Kulübü Başkanı V.D. ile polis memuru M.K. yaralanmış, 9 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Olaya tepki gösteren bir grup ise taş ve sopalarla işletmeye zarar vermişti.

(AA)

Diğer Haberler

Öğrencilerinin sevgisi, görme engelli Mehmet öğretmene ışık oluyor

Son Haber

Teke Deresi’ndeki kirlilik araştırılıyor

Son Haber

Kitap Okuma Etkinliği düzenlendi

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla