6.5 C
Edirne
23:10 - 23 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Elektrikli araç altyapısını geliştiriyor

Alman E.ON’un, Romanya’da kurduğu son istasyon ile Iasi-Gheorgheni-Targu Mures rotasında elektrikli araçlar güvenli şekilde seyredebilecek.

AB’nin ulaştırma altyapısı çerçevesinde, Romanya’da elektrikli araçlar için altyapı çalışmaları devam ediyor. E.ON Energia Romanya, Ocak ayı sonunda, Romanya’nın merkezindeki Targu Mures’te bulunan MOL yakıt istasyonunda elektrikli araçlar için yeni bir hızlı şarj istasyonu açtığını açıkladı. Açılan istasyonla birlikte Iasi-Gheorgheni-Targu Mures şehirleri üzerindeki elektrikli otoyol tamamlandı.

Benzer altyapı, Targu Frumos, Roman, Bacau ve Adjud’da şarj istasyonları ile Iasi-Bükreş rotası için de geliştirildi. Böylece, elektrikli otomobil sahipleri artık Iasi, Targu Frumos ve Cristeşti, Tashca, Gheorgheni, Sovata ve Targu Mures kentlerinde bulunan şarj istasyonlarıyla tüm Iasi – Targu Mures rotası boyunca araçlarını kullanabilecek.

Şimdiye kadar, E.ON Energia Romanya, 7’si Iasi-Gheorgheni-Targu Mures rotasında olmak üzere 15 elektrikli şarj istasyonu kurdu. Diğer 8 tanesi ise yerel yerleşim yerlerinde bulunuyor.

Ulaşım ağlarının Avrupa geneline genişletilmesini hedefleyen AB’nin ulaşım altyapısı 2014-2020 döneminde 50 milyar euro bütçe ayrılan Avrupa’yı Birleştirme Mekanizması (Connecting Europe Facility- CEF) aracılığıyla finanse ediliyor. CEF ile, ulaştırma, enerji, geniş bant ve dijital hizmetler alanında sürdürülebilir, yüksek performanslı ve bütünleştirilmiş Trans-Avrupa Ağları’nın desteklenmesi amaçlanıyor. CEF) programı aracılığıyla Avrupa fonlarından ortak finanse edilen NEXT-E projesinin bir parçası olarak E.ON Energia Romania Romanya’da 19 adet, MOL ise 21 adet hızlı elektrikli şarj istasyonu kuracak.

(https://hayat.ro//)

Diğer Haberler

“Bakanlık olarak 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz”

Son Haber

“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

Son Haber

Alternatif bir su kaynağı istiyorlar

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla