Reklam vermek isitermisiniz?

Erken seçim çağrısına destek!

22.10.2020 10:34

Erken seçim çağrısına destek!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtimiz hafta yaptığı erken seçim çağrısını desteklediklerini söyledi.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, basın mensupları ile parti binasında biraya gelerek Türkiye ve Edirne gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözlerine 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günün’nü kutlayarak başlan Pekcanlı, 21 Ekim 1999’da Ankara’da suikaste uğrayan demokrasi şehidi Ahmet Taner Kışlalı’yı da rahmetle andığını söyledi.

“KIZILAYIN ETKİNLİKLERİNE DESTEK VERİYORUZ”

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verdiklerini belirten Pekcanlı “Edirne Valiliğimiz geçtiğimiz hafta bir kampanya başlattı. Sayın Vali Yardımcımıza da bu kampanya sonuna kadar bu kampanyayı desteklediğimizi Kızılay’ın bu tarz etkinliklerini Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün birimleri olarak destek verdiğimizi söyledim. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum” dedi.

“ERKEN SEÇİM BU ÜLKENİN KURTULUŞU OLACAKTIR”

Son yapılan anketleri Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığını hatırlatan Pekcanlı, “Son yapılan anketleri genel başkanımız açıkladı. Türkiye’de yaşayan gençlerin yüzde 62.5’i yurtdışıdına yaşamak istiyor. Bu gençler arasından Ak Parti’ye destek vermiş gençlerin yüzde 47.3’ü yurtdışında yaşamak istiyor. Eylül ayındaki bu ankete göre bu gençlerin yüzde 64’ü Türkiye’yi terk etmek istiyor. En acısı da bu. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz hafta genel başkanının ilanıyla erken seçim ülkenin kurtuluşu olacaktır. Çünkü Türkiye’de 3 Milyon 37 bin öğrencinin internete giremediği bir ortamda kampanya olarak insanlara MHP Liderinin söylediği gibi askıda ekmek kampanyasının önerildiği bir ortamda, Ana Muhalefet partisi olan ve Millet İttifakı’nın ortağı olan Cumhuriyet Halk Partisi‘nin erken seçim istemesi kadar doğal olan hiçbir şey olmaz. Bu süreç Edirne tarafından da bizler tarafından da başlatıldı. Hatta bugün saat 17’de Edirne Merkez’de kendi seçilmişlerimiz, il ilçe yönetimimiz, gençlik kolları ve kadın kolları yönetimimiz de bilgilendirme toplantısı yapıp bizde bu sürece başlıyoruz” dedi.

“ÇOK CİDDİYE ALMADIM”

Önceki dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Edirne ziyaretinde ‘Edirne eskiden köy gibiydi’ sölzlerine de değinen Pekcanlı, “Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Edirne eskiden köy gibiydi diye bence bir gafta bulundu. Ben sosyal medyada alaycı bir tavırla 92 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış şehri köy gibi anılmasına tepkimi o şekil gösterdim. Çok ciddiye almadım. Çünkü ciddiye alınacak bir söylemi yok. Osmanlı’da bir köye başkentlik verilmez arkadaşlar. Edirne çok kadim bir şehirdir. Eroğlu çok yanıldı” dedi.

“BAKALIM DOĞALGAZ AÇILINDA VATANDAŞ KAÇ PARA VERECEK”

Pekcanlı, Karadeniz de bulunan 405 milyar metreküp gaz ile ilgili de “Daha fazlası bulunsun destekliyoruz. Önemli olan 405 Milyar metreküplük gazı bulmak çok önemli ama havalar soğudu. Bakalım kombileri açınca bu vatandaş metreküpüne kaç para verecek? Önemli olan bu. Bunları söylemiyorlar” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler