ETTDERGİ’nin ilk sayısı çıktı

24.09.2020 09:35

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği’nin kendi adında çıkarmış olduğu dergi, derneğin başkanı Bülent Bacıoğlu tarafından basına tanıtıldı. 

ETTDERGİ’nin ilk sayısı çıktı

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği’nin kendi adında çıkarmış olduğu dergi, derneğin başkanı Bülent Bacıoğlu tarafından basına tanıtıldı.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, derginin tanıtımı için dün dernek binasında gazetecilerle bir araya geldi. Bacıoğlu derginin ilk aşamada bin adet basıldığını belirterek, “Edirne’nin tanıtımına ve turizmine katkı sağlamak amacıyla 1962 yılında kurulan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, 1966 senesinde sekiz sayfalık bir bülten yayınlayarak toplumu aydınlatmayı ve Edirne’yi tanıtmayı amaçlamış idi. 54 yıllık bir aradan sonra dernek tarafından yayınlanan ETTDERGİ’nin birinci sayısı okurları ile buluştu” dedi.

Edirne’nin tanıtımında da önemli bir katkısı olacağı düşünülen dergiyle ilgili bazı bilgiler şöyle, “Dergi, Dernek Başkanı Bülent Bacıoğlu koordinasyonunda, Altay Bayatlı’nın editörlüğünü yaptığı,  Dr. Filiz Çağman, Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Dr. Nilüfer Bayatlı, Doç. Dr. Bülent Yıldırım’ın Danışma Kurulu olarak görev aldığı derginin “ters lale” desenli kapağı tasarımcı Dolunay Bayatlı Kural tarafından 54 yıl önceki bültenden esinlenerek tasarlandı. Yayın yönetmenliğini Altay Bayatlı ve Neslihan Çakır’ın yaptığı derginin yazı işleri sorumlusu Esra Taşkın olup, dergi tasarımı Hasan Yiğit Konaklılar tarafından yapıldı. 6 ayda bir çıkarılacak derginin ilk sayısı 1.000 adet basıldı.”

İlk sayısında yurtiçi ve yurtdışından çeşitli akademisyenlerin makalelerinin yer aldığı dergi, içerdiği güncel ve enteresan konular ile dikkat çekiyor.

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler