19.5 C
Edirne
07:32 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

ETUR kamu malı oluyor!

Edirne İl Genel Meclisi’nde UTE Holding A.Ş’nin Edirne Turizm Endüstrisi (ETUR) A.Ş’deki sahip olduğu yüzde 25,86 oranındaki hissesinin 3 Milyon 380 bin TL bedelle İl özel İdaresi tarafından devralınmasına karar verildi. Meclis başkanı Geçmiş, bunun ETUR’un kamu malı olacağı anlamına geldiğini söyledi.

İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı oturumları sürüyor. Meclis dün Mehmet Geçmiş başkanlığında toplandı. Mecliste ‘UTE Holding A.Ş, Hisse Devri’ hakkındaki, Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu’nu okuyan, Komisyon Başkanı Ahmet Sarıgül, ETUR’da şu anda en büyük hissedarın yüzde 68 ile İl Özel İdaresi olduğunu, şirketin en büyük ortakları arasında yer alan UTE Holding A.Ş’nin yüzde 25,860,  Edirne Belediyesi’nin Yüzde 1,719, ETSO’nun yüzde 1,262, Edirne Ticaret Borsası’nın yüzde 1,252 paya sahip olduğunu belirtti.

ETUR A.Ş’ye ait menkul ve gayrimenkullerin parasal değerinin 13 milyon 74 bin lira olduğunu kaydeden Sarıgül, UTE AŞ’nin yüzde 25.86 olan hissesinin parasal değerinin 3 milyon 381 bin lira olduğunu, 3 milyon 380 bin lira bedelle İl Özel İdaresi’ne devralınmasına karar verildiğini söyledi. Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Hüsnü SARIGÜL

 

Diğer Haberler

Alevler 30 kilometre uzunluğa yayıldı

Mutlu Akbaşak

Sınır hattındaki yangın sürüyor

Mutlu Akbaşak

Dönüş yolunda arabalı treni tercih ediyorlar

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla