“Gençler Azerbaycan’a gitmek istiyor”

02.10.2020 09:37

Edirne’de bazı işyerleri Ermenistan ile yaşanan çatışmalar nedeniyle Azerbaycan'a destek vermek için dükkanlarına Azerbaycan bayrağı astı. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Tamer Karadağ da, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle gençlerin kendisine Azerbaycan ordusuna katılmak için talepte bulunduklarını söyledi.

“Gençler Azerbaycan’a gitmek istiyor”

Edirne’de bazı işyerleri Ermenistan ile yaşanan çatışmalar nedeniyle Azerbaycan’a destek vermek için dükkanlarına Azerbaycan bayrağı astı. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Tamer Karadağ da, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle gençlerin kendisine Azerbaycan ordusuna katılmak için talepte bulunduklarını söyledi.

Azerbaycan ve Ermenistan’ın Karabağ üzerinde yaşanan çatışmalar devam ederken, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Tamer Karadağ kentin en merkezi noktasında bulunan Çatı Kafe’ye Azerbaycan ve Türk bayrağı astı.

Gençlerin kendisine gelip Azerbaycan ordusuna katılıp destek vermek için talepte bulunduklarını söyleyen Tamer Karadağ “bizde gidip müracaat edelim büyük elçiliğe, bizde Azerbaycan’a savaşmaya gitmek istiyoruz diye duyarlılık gösteren gençlerimizde oldu. Bu duyarlılık tüyleri diken diken ediyor” şeklinde sözlerine yer verdi

“GENÇLERİMİZ AZERBAYCAN’A GİTMEK İSTİYOR”

Kentin merkezi konumunda bulunan Çatı Kafe’nin dış duvarına Türkiye ve Azerbaycan bayrağı asarak Türk Birlik beraberliğini herkesin daha iyi gördüğü dile getiren Karadağ, “Burası bizim arkadaşımızın iş yeri. Rica ettim, Türk Bayrağı ile Azerbaycan bayrağı asabilir miyiz dedim. Edirne’nin merkezi burası. Oda tabi dedi. Gururla astık. Şu anda bayrağımız dalgalanıyor herkes görsün. Edirne Halkı’nın da böyle durumlarda duyarlı olduğunu bildiğimizden astık. Şahsıma, derneğimize başvurup, onlarca bayrak alan arkadaşlarımız var. Bize 3 gün önce gençler bana gelip “başkanım bizde gidip müracaat edelim büyük elçiliğe, bizde Azerbaycan ordusuna katılıp destek vermek” diye duyarlılık gösteren gençlerimizde oldu. Bu duyarlılık insanın tüylerini diken diken ediyor. Türk olmak farklı bir şey” dedi

“KAFKASLARIN ŞIMARIK ÇOCUĞU, PKK’NIN TOPLANMA MERKEZİ ERMENİSTAN”

Ermeni cephesinden kaçan askerler için Ermeni Savunma Bakanlığı’nın vur emri verdiğini hatırlatan ve Ermenistan’ın paralı asker tuttuğunun kanıtı olduğunu aktaran Karadağ “paralı askerlerle olduğu kanıtlanmış durumda. Neden kanıtlanmış, Ermenistan’ın Savunma Bakanlığı’nın uygulamış olduğu ve şu anda da söylemiş olduğu söylemler var. “Kaçan olursa vuracaksınız” diye. Buda neyi gösteriyor? Buda dışarıdan gelen parayla tutmuş olduğu askerlerin cepheden kaçtığı zaman vurulmasıyla ilgili. Buda bize şunu anlatır, Türkiye içerisindeki yapmış olduğumuz bilhassa Savunma Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın bu PKK’ya karşı müthiş derecede etkili hareketlerinden sonra bunlar toplanma merkezi olarak Ermenistan’ı tuttular. Ermenistan’da şu anda hem toplanıyorlar hem kendi eğitimlerini yapmaya çalışıyorlardı. Ermenistan’da bu şekilde bir taarruz, çatışma haline girdiği zaman bunları ileri sürmeye çalıştılar. Bunlarda herkesin bildiği gibi silah gördüğü zaman kaçan insanlar. Şu anda da kaçıyorlar. Kendi hallerine düştüler. Geçenlerde söylediğim gibi nasıl ki Avrupa Birliği’nin şımarık çocuğu var Yunanistan, Kafkasların şımarık çocuğu da Ermenistan’dır. Buda bize son bir kez daha gösterdi ki Azerbaycan güçlü bir ordu. Bilhassa Türk Ordusu’dur. O yüzden muzaffer geleceğine inanıyorum” dedi

“ERMENİSTAN’IN ORUDUSNUN PİLOTLARI DA ACEMİ, DAĞA ÇARPIYORLAR”

Ermenistan’ın Türk uçaklarının kendi uçaklarını düşürdüğüne yanıt olarak 2 Ermenistan uçağının dağa çarptığını hatırlatan Karadağ, “Uçak düşürme olayında şu anda orası çatışma halinde kimin ne yaptığı belli değil. Onlar kendileri provoke yapmışta olabilirler bizim Azerbaycan Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı gördünüz öyle bir şeyin olmadığını söylüyorlar. Ellerinde bir belge yok provokasyon olabilir. Geçenlerde konuşulduğu gibi, Ermenistan’ın hem uçakları hem ordusu hem pilotları acemi. Dağa çarpıyorlar kardeşim, iki tane uçağı dağa çarptığını kendileri gösterdi” dedi.

Edirne’de Azerbaycan bayrağının bulunmamasını da değerlendiren Tamer Karadağ “Edirne’de Azerbaycan bayrağı yok. Bende 50 tane getirtmiştim geçen sene. Şu anda yoğun talepten dolayı elimde kalmadı. İnşallah gelecek” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler